Anze Lanisek wygrał konkurs PK w Planicy, Aleksander Zniszczoł dziesiąty

Anze Lanisek wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Do drugiej serii zakwalifikował się tylko jeden reprezentant Polski.

Piotr Ziemka
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Anze Lanisek zdobył najwięcej punktów i skoczył najdalej w obu seriach. W pierwszej rundzie reprezentant gospodarzy wylądował na 135. metrze. W drugiej części rywalizacji poszybował jeszcze o pół metra dalej. Lanisek wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy również 24 stycznia 2015 roku. Drugą pozycję zajmowaną po pierwszej serii utrzymał Philipp Aschenwald. Na trzecim stopniu podium stanął Pius Paschke.

Z ósmego miejsca zajmowanego po pierwszej rundzie na czwarte awansował Robert Kranjec. Z kolei Andreas Wank spadł z trzeciej pozycji na piątą. Natomiast w klasyfikacji łącznej PK Niemiec przesunął się z czwartego miejsca na drugie. Jeśli w niedzielę zdobędzie co najmniej 36 punktów za siódmą lokatę, zostanie wówczas liderem "generalki". Obecnie prowadzi Nejc Dezman, który jednak uczestniczy w zawodach Pucharu Świata w Willingen.

Czołową dziesiątkę zamknął w sobotę Aleksander Zniszczoł. Najlepszy z Polaków miał dwunaste wyniki w obu rundach. 32. był Przemysław Kantyka, 36. Krzysztof Leja, 40. Andrzej Stękała, a 44. Klemens Murańka.

Skakało 54 zawodników. Wszyscy startowali z szóstej belki.