PK w Erzurum: dwa konkursy jednego dnia. Polak stracił prowadzenie w cyklu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł

W sobotę w tureckim Erzurum rozegrano dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym zwyciężył David Siegel, w drugim natomiast Anze Lanisek.

Warunki atmosferyczne nie pozwoliły w piątek przeprowadzić konkursu Pucharu Kontynentalnego w Erzurum, jednak organizatorzy zdecydowali, by w sobotę przeprowadzić dwa konkursy - rano i popołudniu. Pogoda tym razem okazała się łaskawsza dla skoczków, dzięki czemu udało się zrealizować zmodyfikowane plany.

W pierwszym z nich bezkonkurencyjny okazał się David Siegel. Niemiec w swojej pierwszej próbie osiągnął aż 138 metrów, a w drugiej pofrunął aż na 144 metr. Mistrz świata juniorów z 2016 roku o 8,8 punktu wyprzedził drugiego Jonathana Learoyda, a na trzecim miejscu uplasował się Marius Lindvik.

Solidnie w porannych zawodach spisali się Biało-Czerwoni. Cała czwórka zajęła miejsca tuż obok siebie. 8. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, za nim uplasował się Krzysztof Leja, pierwszą dziesiątkę zamknął Klemens Murańka, z kolei Przemysław Kantyka był 11.

W konkursie popołudniowym zwyciężył z kolei Anze Lanisek (rano był czwarty). Słoweniec triumfował przed Lindvikiem i swoim rodakiem, Tomazem Nagliciem. Polacy tym razem zaprezentowali się nieco słabiej, choć niezmiennie najlepszym z nich był Zniszczoł (9. miejsce). Tym razem 13. lokatę zajął Kantyka, 18. był Murańka, a Leja po dwóch słabych skokach uplasował się na 27. pozycji.

Lindvik dzięki dwóm miejscom na podium zastąpił Tomasza Pilcha na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Pod nieobecność Polaka, wypracował sobie też 64 punkty przewagi przed nim.