Klemens Murańka pozostał liderem PK na igelicie, Daniel Huber zwyciężył w Stams

Reprezentanci gospodarzy zajęli dwie czołowe pozycje w konkursie Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Stams. Na siódmym miejscu został sklasyfikowany Klemens Murańka.

Piotr Ziemka
Klemens Murańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
W trzech poprzednich sezonach zwycięzca sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams triumfował także w niedzielę. Stefan Kraft nie powtórzył wyczynu Jakuba Wolnego, Daniela Tandego i Markusa Eisenbichlera.

Po pierwszej serii prowadził Tilen Bartol. Słoweniec miał niewielką przewagę nad rywalami. Cztery dziesiąte punktu tracił do niego Pius Paschke. 0,6 straty miał Daniel Huber, a 0,9 plasujący się wspólnie na czwartym miejscu Kraft i Vincent Descombes Sevoie.

W drugiej rundzie najwięcej punktów zdobył Daniel Huber, który awansował na szczyt. Kraft miał drugi wynik tej serii i na drugiej pozycji zakończył też konkurs. Trzecią lokatę zajął Descombes Sevoie. Bartol nie utrzymał prowadzenia. Uzyskał czternasty rezultat podczas drugiej odsłony rywalizacji i spadł na piąte miejsce. Siódmy był Klemens Murańka. Triumfator Pucharu Beskidów pozostał liderem klasyfikacji generalnej.

W drugiej dziesiątce znaleźli się zawodnicy mający na koncie zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata: Domen Prevc (14. miejsce), Gregor Schlierenzauer (17.), Andreas Kofler (19.) i Michael Hayboeck (20.). Siedem punktów do "generalki" LPK zdobył Aleksander Zniszczoł. Z kolei Bartłomiej Kłusek powiększył swój dorobek o pięć "oczek".

Sklasyfikowano 63 zawodników. Pierwszą rundę rozegrano z siódmej belki. W następnej serii wszyscy startowali z rozbiegu niższego o jeden stopień. Kolejne zawody LPK zostaną rozegrane 16 i 17 września w Trondheim.