Klemens Murańka trzeci w LPK we Frensztacie i najlepszy w Pucharze Beskidów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka

Maximilian Steiner wygrał we Frensztacie konkurs Pucharu Beskidów, który był zaliczany do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Trzecie miejsce zajął Klemens Murańka.

Najdalej podczas pierwszej rundy wylądował Maximilian Steiner, któremu zmierzono 101 metrów. W drugiej serii Austriak miał czwarty wynik, ale utrzymał przodownictwo. To dla niego pierwsze zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce zajął Andreas Schuler. Szwajcar wykonał najdłuższy skok dnia - wylądował na 103. metrze.

Po pierwszej serii Klemens Murańka zajmował czwartą lokatę. W drugiej rundzie miał drugi rezultat i awansował na trzecią pozycję. Czternasty w gronie siedemdziesięciu skoczków był Aleksander Zniszczoł, dziewiętnasty Bartłomiej Kłusek, 29. Jan Ziobro, a 31. Bartosz Czyż.

W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy startowali z piętnastej belki. Przed rozpoczęciem drugiej serii podwyższono rozbieg o jeden stopień.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Beskidów triumfował Murańka. Na drugiej pozycji uplasował się Miran Zupancic. Murańka stanął na podium wszystkich pięciu dotychczasowych konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 i prowadzi w "generalce". Kolejne zawody tego cyklu odbędą się 9 i 10 września w Stams.