PŚ w lotach: bezkonkurencyjny Kraft, Stoch na podium! Sprawdź klasyfikację cyklu

Tak jak w całym Pucharze Świata, w klasyfikacji lotów narciarskich triumfował Stefan Kraft. Austriak na mamucich skoczniach nie miał sobie równych. Podium uzupełnili Andreas Wellinger oraz Kamil Stoch.

Kamil Czarzasty
PAP / Grzegorz Momot

Kraft zwyciężył aż w 4 z 5 konkursów rozgrywanych na mamucich obiektach. Drugiego Andreasa Wellingera wyprzedził aż o 112 punktów.

Polaków cieszyć może to, że miejsce na podium klasyfikacji utrzymał Kamil Stoch. 29-latek z Zębu w sezonie 2016/17  dwukrotnie uplasował się na podium podczas konkursów lotów: zajął 3. miejsce w Oberstdorfie i 1. pozycję w zeszłym tygodniu w VIkersund.

Tuż za podium Pucharu Świata w lotach znalazł się Noriaki Kasai. Nestor skoków narciarskich do Stocha stracił 39 punktów. Choć Japończyk świetnie spisał się w trzech ostatnich konkursach na mamucich obiektach (kolejno 2. miejsce w Vikersund, 4. i 3. pozycje w Planicy), musiał uznać wyższość Polaka głównie z powodu słabszej dyspozycji podczas lotów w Oberstdorfie: wówczas zajął 14. i 12. miejsce.

Czołową dziesiątkę klasyfikacji zamknął Piotr Żyła. Na 13. pozycji sklasyfikowano Macieja Kota. Czwarty z Polaków, Dawid Kubacki zajął 18. miejsce w PŚ w lotach . Nowotarżanin zdobył tyle samo punktów, co trzech innych zawodników (Jernej Damjan, Karl Geiger oraz Daiki Ito) Ostatni z podopiecznych Stefana Horngachera, Jan Ziobro, znalazł się na 27. miejscu PŚ w lotach, ex aequo z Tomasem Vancurą. Pozostali Polacy w tym sezonie nie zdobywali punktów podczas zawodów Pucharu Świata w lotach.