LPK w Kranju: Peter Prevc wygrał trening. Jan Ziobro tuż za Słoweńcem

Peter Prevc po skoku na 108. metr wygrał serię próbną przed sobotnim konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Na drugim miejscu sklasyfikowano Jana Ziobrę. W czołówce, na siódmej lokacie, znalazł się jeszcze Bartłomiej Kłusek.

Sobotni drugi indywidualny konkurs w Kranju dla polskich kibiców zapowiada się niemniej ciekawie, niż pierwszy. W rywalizacji o podium zawodów powinien liczyć się Jan Ziobro. 25-latek na inaugurację cyklu zajął czwarte miejsce, a dzień później w treningu przegrał tylko z Peterem Prevcem. W pierwszej serii konkursowej Polak musi jednak bardziej przyłożyć się do lądowania, ponieważ w serii próbnej swój skok na 106,5 metra podparł.

W treningu zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej podczas konkursu zaprezentowali się pozostali podopieczni Roberta Matei. W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla Bartłomieja Kłuska. Dobre skoki oddali także Przemysław Kantyka i Aleksander Zniszczoł.

Start pierwszej serii konkursu wyznaczono na 9:30. W zmaganiach nie powinny przeszkodzić warunki atmosferyczne. W Kranju, podobnie jak w Polsce, panuje słoneczna i gorąca aura. Podczas serii próbnej, którą przeprowadzono z 8. i 7. belki startowej, wiatr sprzyjał skoczkom, a uśrednione pomiary jego siły nie przekroczyły 3 m/s.