Dawid Kubacki drugi w konkursie PK w Ga-Pa - do zwycięstwa zabrakło pół punktu

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen. Zwyciężył Thomas Hofer.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki, który uzyskał 129,5 metra. Siedmiu kolejnych zawodników w klasyfikacji skoczyło ponad 130 metrów, ale Polakowi wiało w plecy, podczas gdy aż sześciu skoczkom z czołowej ósemki odjęto punkty za wiatr. Tuż przed Kubackim wystąpił Tom Hilde. Norweg miał podobne warunki do polskiego reprezentanta, ale wylądował na 125. metrze i plasował się na dziewiątym miejscu.

W drugiej serii Kubacki skoczył najdalej, lecz to nie wystarczyło do zwycięstwa. Z czwartej pozycji na pierwszą awansował Thomas Hofer. Kubacki otrzymał nawet lepsze noty za styl od triumfatora. Jednak tym razem jemu odjęto punkty za warunki, a Hoferowi - dodano. Dzień wcześniej Austriak był drugi i po raz pierwszy stanął na podium zawodów PK.

W najlepszej trzydziestce znalazło się czterech Polaków. 20. był Bartłomiej Kłusek, 21. Krzysztof Miętus, a 26. Przemysław Kantyka. Na 41. pozycji w gronie 73 skoczków został sklasyfikowany Krzysztof Biegun, a na 50. - Aleksander Zniszczoł.