Piotr Żyła 7., Kamil Stoch 8. w konkursie Letniej Grand Prix w Czajkowskim

Piotr Żyła zajął siódme miejsce w konkursie Letniej Grand Prix na normalnej skoczni w Czajkowskim. Ósmy był Kamil Stoch. Zwyciężył Kenneth Gangnes.

Piotr Ziemka
East News

Po pierwszej serii na trzeciej pozycji plasował się Kamil Stoch. Najwyżej z Polaków w ostatecznej klasyfikacji znalazł się jednak Piotr Żyła, który do czołowej dziesiątki awansował z czternastej lokaty na półmetku. Żyła wyprzedził Stocha o jedną dziesiątą punktu. Różnice w czołowej dziesiątce były minimalne - dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi uzyskał trzy dziesiąte więcej niż 10. zawodnik, a do podium zabrakło mu zaledwie 1,2 pkt.

Prowadzenie po pierwszej serii utrzymał Kenneth Gangnes. To dla niego pierwsze zwycięstwo w LGP i drugie miejsce na podium - w pierwszym konkursie sezonu był trzeci w Wiśle. Największy sukces w karierze odniósł również rodak Gangnesa - Joachim Hauer, który wywalczył trzecie miejsce. Norwegów przedzielił Robert Kranjec.

Najwyżej z reprezentantów gospodarzy sklasyfikowano 5. Denisa Korniłowa. W TOP10 uplasowało się trzech Japończyków. Dziewiąty wynik miał lider klasyfikacji generalnej LGP - Kento Sakuyama.