1. seria konkursu Pucharu Świata w Kuopio dla Kamila Stocha!

Po 1. serii konkursu Pucharu Świata w Kuopio prowadzi Kamil Stoch. Z biało-czerwonych w serii finałowej wystąpią jeszcze Piotr Żyła i Maciej Kot.

Polscy kibice w znakomitych nastrojach mogą oczekiwać 2. serii konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuopio. Najlepszy po 1. odsłonie zawodów Kamil Stoch ma przewagę nad 2., Severinem Freundem 1,1 punktu. Na 3. lokacie, dość niespodziewanie, plasuje się Ville Larinto.

Niestety biało-czerwoni poza dwukrotnym mistrzem olimpijskim radzili sobie raczej słabo. 23. miejsce zajął Maciej Kot, natomiast 27. Piotr Żyła. Na pechowym, pierwszym miejscu, które nie daje awansu został sklasyfikowany Klemens Murańka. Najgorzej wśród podopiecznych Łukasza Kruczka spisał się jednak Dawid Kubacki. Zawodnik urodzony w Nowym Targu wywalczył zaledwie 35. pozycję.

Seria finałowa rozpocznie się o godzinie 18.10.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.