Finowie najlepsi w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Lahti, odpadło trzech Polaków

Trzech polskich skoczków nie uzyskało awansu do konkursu Pucharu Świata w Lahti. Najwięcej punktów w kwalifikacjach zdobył Anssi Koivuranta.

Piotr Ziemka

Bardzo dobrze spisali się w nich reprezentanci gospodarzy. Anssi Koivuranta lądował na 119. metrze. Drugą pozycję zajął Ville Larinto, a piątą - Lauri Asikainen. W czołowej czterdziestce znalazł się również najbardziej doświadczony z fińskich skoczków narciarskich - Janne Ahonen. Uplasował się on na 39. miejscu.

W konkursie wystąpi trzech Polaków. Jan Ziobro oraz Dawid Kubacki przebrnęli eliminacje, a Kamil Stoch miał zapewniony awans. Dwukrotny mistrz olimpijski oddał skok treningowy, w którym uzyskał 108,5. Peter Prevc, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, miał 110 m. Aż 123 metry skoczył Gregor Schlierenzauer.

Drugi raz z rzędu w kwalifikacjach w Lahti odpadli: Maciej Kot, Piotr Żyła, a także Klemens Murańka. O awans walczyło 59 zawodników.