Karl Geiger najlepszy w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Btotterode

Karl Geiger wygrał w Brotterode konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula, którego sklasyfikowano na dwunastym miejscu.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii Karl Geiger, który triumfował również w piątkowym konkursie w Brotterode, był trzeci. Prowadzili wspólnie Daniel Huber i Matjaz Pungertar. W drugiej serii najlepszy rezultat uzyskał Geiger i awansował na pierwsze miejsce. Pungertar ostatecznie był drugi, Huber zaś - trzeci.

Tuż za podium znalazł się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego - Nejc Dezman. Do drugiej serii awansowało trzech Polaków. 13. lokatę zajął Stefan Hula, a 18. - Klemens Murańka. 28. był Bartłomiej Kłusek. Do konkursu zgłoszono 66 zawodników.

W "generalce" Geiger awansował na drugie miejsce. Niemiec zdobył 579 punktów, a Dezman - 675. Murańka - najlepszy z Polaków - jest osiemnasty. Tuż za nim plasuje się Hula.