Richard Freitag: Jestem trochę rozczarowany

Peter Prevc, mimo, że nie wywalczył miejsca na podium Turnieju Czterech Skoczni był zadowolony po konkursie w Bischofshofen. W nieco gorszym nastroju Austrię opuszczał natomiast Richard Freitag.

Dawid Góra
Dawid Góra
Słoweniec w ostatnim konkursie 62. Turnieju Czterech Skoczni wywalczył 2. lokatę. W klasyfikacji generalnej uplasował się jednak na 4. miejscu. - Jestem bardzo zadowolony, nie jestem rozczarowany tym, że nie udało mi się odnieść zwycięstwa. Bischofshofen okazało się dla mnie bardzo szczęśliwe. Wydaje się, że moja forma jest teraz zdecydowanie lepsza niż w zeszłym roku podczas mistrzostw świata, kiedy zdobywałem drugie i trzecie miejsce. Poziom rywalizacji jest jednak obecnie bardzo wysoki - cytuje Prevca serwis berkutschi.com.

W tak samo dobrym nastroju po zawodach na skoczni Paula Ausserleitnera nie mógł być jednak choćby Richard Freitag. Niemiec w Bischofshofen zajął zaledwie 29. lokatę, natomiast w klasyfikacji generalnej Turnieju uplasował się na 24. pozycji. - Jestem trochę rozczarowany. Po wczorajszych kwalifikacjach myślałem, że lepiej mi dziś pójdzie. Ale i tak zrobiłem spore postępy. Nie wiem jeszcze, czy pojadę na zawody w Kulm. Po raz kolejny okazało się, że nie tak łatwo wytypować zwycięzców turnieju - cytuje Niemca berkutschi.com.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Przypomnijmy, w konkursie w Bischofshofen zwyciężył Thomas Diethart przed Prevcem i Thomasem Morgensternem. W klasyfikacji generalnej 62. TCS również najlepszy okazał się młody Austriak. Morgenstern był 2., zaś 3. miejsce zajął Simon Ammann.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)