Klemens Murańka najlepszy w kwalifikacjach do konkursu LGP w Klingenthal

Klemens Murańka zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach do konkursu Letniej Grand Prix w Klingenthal. Drugą pozycję zajął Dawid Kubacki. Awans do konkursu uzyskali również Piotr Żyła oraz Stefan Hula.

Do zawodów w Klingenthal zgłoszono 74 skoczków, w tym 7 Polaków. W kwalifikacjach wzięło udział czterech biało-czerwonych. Na pierwszej pozycji uplasował się Klemens Murańka, który skoczył 137 metrów i zdobył 139,1 punktu. Murańka ponownie świetnie spisał się na Vogtland-Arenie. 21 oraz 22 września w Klingenthal zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego na igelicie. Dwa punkty mniej od zwycięzcy uzyskał Dawid Kubacki, który skoczył 138 metrów. Piotr Żyła zajął 12. lokatę, a Stefan Hula - 32.

W gronie dziesięciu zawodników mających zapewniony awans znalazło się trzech Polaków. Zdecydowanie najlepiej spisał się Maciej Kot, który skoczył 141 metrów. Drugi wynik z najlepszej dziesiątki uzyskał Andreas Wellinger. Niemiec miał 133,5 m. Kamil Stoch skoczył 129,5 m, zaś Jan Ziobro - 128,5. Lider "generalki", Jernej Damjan uzyskał 125 metrów.

W kwalifikacjach wystąpiło 12 reprezentantów Niemiec. "Dziką kartę" otrzymał między innymi Martin Schmitt. 35-letni Niemiec nie awansował do konkursu, bo uplasował się na 49. miejscu. Awans uzyskała najlepsza czterdziestka.