Kraus ponownie najlepszy w konkursie PK w Libercu, ósme miejsce Jana Ziobry

Marinus Kraus po raz drugi wygrał w Libercu konkurs PK w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęło dwóch zawodników. Najlepszy z Polaków uplasował się na ósmej pozycji.

59. Krzysztof Biegun Polska 83,5 96

W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Libercu trzech zawodników przekroczyło 100 metrów. Dzień później uczyniło to czterech skoczków. Marinus Kraus skoczył 103 metry i został zwycięzcą jednoseryjnego konkursu. To trzecie zwycięstwo tego Niemca w zawodach PK. Po raz pierwszy triumfował w lutym 2012 roku w Iron Mountain. Ponownie na podium znalazł się też Matic Kramarsic. W pierwszym konkursie zajął on trzecie miejsce, tym razem był drugi. Tyle samo punktów, co Słoweniec uzyskał Fredrik Bjerkeengen z Norwegii. 100 metrów przekroczył również Pius Paschke.

Do drugiej serii awansowało czterech Polaków. W czołowej dziesiątce uplasowało się dwóch biało-czerwonych. Najdalej z nich skoczył Jan Ziobro (98 metrów), który zajął ósmą lokatę. Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł. Na 18. pozycji uplasował się Klemens Murańka, a na 28. Łukasz Rutkowski. Punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nie zdobyli tym razem Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun.

W drugiej serii uczestniczyło dwóch reprezentantów gospodarzy. Najwyżej z Czechów ponownie sklasyfikowano Cestmira Koziska, który był czternasty. Borek Sedlak zajął 22. miejsce. Do konkursu zgłoszono 74 zawodników. Liderem "generalki" pozostał Matic Benedik. Drugi jest Atle Pedersen Roensen. Najwyżej z Polaków plasuje się Ziobro (15. pozycja). Kolejne zawody PK zaplanowano na 9 i 10 marca w Vikersund.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)