Bjerkeengen zwycięzcą konkursu PK w Iron Mountain, siódme miejsce Zniszczoła

Fredrik Bjerkeengen wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Drugie miejsce zajął Matic Benedik, a trzecie - Christian Heim. Na siódmej pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii prowadził Matic Benedik, który skoczył 138,5 m. Fredrik Bjerkeengen skoczył metr krócej niż Słoweniec i plasował się na drugim miejscu. Kolejność po drugiej serii była już odwrotna. Norweg miał 8 metrów więcej i po raz drugi wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego. Pierwszy raz triumfował 26 stycznia w Neustadt. 3 lutego w zawodach PŚ na mamuciej skoczni w Harrachovie był on 24. oraz 30. Osiemnastą lokatę po pierwszej serii zajmował Christian Heim. Dzięki najlepszej odległości osiągniętej w drugiej serii Niemiec uplasował się na trzecim miejscu.

Do zawodów w Iron Mountain zgłoszono sześciu polskich zawodników, samych juniorów. Najlepiej z nich spisał się Aleksander Zniszczoł, który zajął siódmą pozycję. Po pierwszej rundzie był 24. W drugiej skoczył 129 metrów i awansował do najlepszej dziesiątki. W pierwszej serii najdalej z Polaków skoczył sklasyfikowany na 11. pozycji Klemens Murańka. Ostatecznie uplasował się on na 21. miejscu.
13. lokatę zajął Bartłomiej Kłusek , 17. Grzegorz Miętus, a 20. Krzysztof Biegun
Punktów do klasyfikacji generalnej PK z grona polskich zawodników nie zdobył jedynie sklasyfikowany na 34. pozycji Stanisław Biela. W konkursie brało udział 50 skoczków.

Zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain tradycyjnie mają miejsce w lutym. W XX wieku odbyły się tam też cztery konkursy Pucharu Świata. W trzech z nich w czołowej dziesiątce plasował się Adam Małysz. Właśnie w Iron Mountain Polak po raz pierwszy znalazł się na podium konkursu PŚ. 18 lutego 1996 roku Małysz zajął drugie miejsce.