Michael Hayboeck zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego w Brotterode

Michael Hayboeck triumfował w konkursie PK w Brotterode. Drugą pozycję zajął zwycięzca pierwszego konkursu - Anders Fannemel. Do drugiej serii awansowało trzech Polaków.

Michael Hayboeck w pierwszej serii konkursu PK w Brotterode miał 118 metrów. W drugiej rundzie skoczył 111. To dla tego zawodnika z Austrii siódme zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, a czwarte w tym sezonie. Hayboeck zdobył sześć dziesiątych punktu więcej niż Anders Fannemel, który zajął drugą pozycję. Najlepszy z grona skoczków norweskich w pierwszej rundzie uzyskał 115,5, w drugiej zaś 114. Na trzeciej lokacie uplasował się rodak Fannemela - Vegard Swensen (113,5/114,5). W najlepszej dziesiątce znalazło się siedmiu Norwegów. Czwarte miejsce wspólnie zajęli Kim Rene Elverum Sorsell Mats Berggaard. Simen Grimsrud był szósty, a Ole Marius Ingvaldsen - siódmy.

Najlepiej z Polaków spisał się Jan Ziobro, który zajął jedenastą lokatę. Na 16. pozycji uplasował się Stefan Hula. Punkty do klasyfikacji generalnej PK zdobył także Jakub Kot, który był 28. W drugiej serii konkursu skakali też między innymi: sklasyfikowany na 8. miejscu Antonin Hajek, 12. Lukas Mueller, 24. Borek Sedlak, 25. Rok Urbanc, czy 26. Mario Innauer.

Na 37. lokacie uplasował się Andrzej Zapotoczny. Tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki. 49. był Łukasz Rutkowski. Do drugiej serii nie awansowali również: Primoż Pikl, Ilja Rosliakow, Georg SpeathRadik Żaparow oraz Tobias Bogner. W konkursie brało udział 54 zawodników.