Awans Zniszczoła. Sprawdź pozycje Polaków w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Lahti. To pierwsze podium w karierze Polaka. Dzięki temu awansował w klasyfikacji generalnej PŚ.

Łukasz Witczyk
 Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Trzecie miejsce w Lahti oznacza, ze Aleksander Zniszczoł dopisał do swojego dorobku 60 punktów. Łącznie wywalczył ich już 336. Dobry wynik w Finlandii pozwolił Polakowi przesunąć się na 22. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zniszczoł wyprzedził Halvora Egnera Graneruda.

Pozostali Polacy w niedzielę punktów nie zdobyli. Swoje pozycje utrzymali Piotr Żyła (24.), Dawid Kubacki (25.) i Kamil Stoch (26.). Sklasyfikowani są również Paweł Wąsek (45.) i Maciej Kot (59.). Po niedzielnym konkursie z tym ostatnim punktami zrównał się Noriaki Kasai.

Liderem jest Stefan Kraft, który ma 196 punktów przewagi nad Ryoyu Kobayashi. Tak mała strata sprawia, że rywalizacja o Kryształową Kulę w ostatnich konkursach sezonu będzie pasjonująca.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w Oslo. Zaplanowano je na 9 i 10 marca. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. Wynikowe relacje ze wszystkich serii przeprowadzi portal WP SportoweFakty.