Maciej Kot był 14. po I serii. Szok, gdzie skończył

Maciej Kot znów czołówce. Reprezentant Polski bardzo dobrze spisał się podczas obu konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Zawiedli pozostali Biało-Czerwoni.

PS
Maciej Kot WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Maciej Kot
W sobotę Maciej Kot zajmował drugie miejsce na półmetku zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams, ale nie utrzymał pozycji na podium i ostatecznie zajął piątą lokatę. W niedzielę reprezentant Polski znów był piąty, ale tym razem scenariusz był nieco inny.

W pierwszej serii doświadczony skoczek uzyskał bowiem 106,5 metra, co dawało mu 14. miejsce na półmetku. W finale znacznie się poprawił, bo pofrunął 112 metrów. To była jedna z najlepszych prób w drugiej rundzie. Efekt? Polak przesuwał się w klasyfikacji zmagań i ukończył je na piątej pozycji.

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę całe podium wzięli Austriacy. Triumfował Clemens Leitner (109,5 i 112,5 m), drugi był Jonas Schuster (dwukrotnie 112 m), a trzeci Marco Woergoetter (110,5 i 110 m).

Niestety, zawiedli pozostali reprezentanci Polski. Dopiero 16. miejsce zajął Jakub Wolny (106,5 i 105 m), 28. Klemens Murańka (101 i 99,5 m), a pozostali zakończyli rywalizację na pierwszej rundzie (Jan Habdas, Klemens Joniak i Tomasz Pilch).