Polacy znów tłem dla rywali. Norweg nie dał nikomu szans

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Renie - podobnie jak w sobotę - nie był udany dla reprezentantów Polski. Triumfował Norweg, z którym nikt tego dnia nie mógł nawiązać walki.

PS
Stefan Hula PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula
Mimo słabo obsadzonej listy startowej Pucharu Kontynentalnego w Renie, reprezentanci Polski ani w sobotę, ani w niedzielę nie byli w stanie rywalizować o czołowe lokaty. W sobotę najlepszym z nich był Jakub Wolny, który zajął dziesiąte miejsce. Tak też było dzień później - po skokach na 128,5 i 119,5 metra również zamknął czołową dziesiątkę.

W drugiej sklasyfikowani zostali Andrzej Stękała (124 i 123,5 metra), Stefan Hula (118,5 i 129,5 m) oraz Adam Niżnik (124 i 125 m). Trzecią dziesiątkę otworzył Klemens Joniak (119 i 118 m), a 24. lokatę zajął Kacper Tomasiak (116 i 111 m). Ten ostatni zdołał wyprzedzić tylko trzech reprezentantów Francji.

Już na półmetku dużą przewagę wypracował sobie Benjamin Oestvold (140 m), a w finale wylądował dwa i pół metra bliżej. Ostatecznie drugiego Martina Hamanna pokonał o prawie 26 punktów. Podium uzupełnił Sondre Ringen.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się 25 i 26 lutego w niemieckim Brotterode.