LSK: #VolleyWrocław wygrał pewnie z Wisłą Warszawa w meczu na dnie tabeli

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław

#VolleyWrocław zwyciężył 3:0 z Wisłą Warszawa w meczu dotychczas najgorszych drużyn Ligi Siatkówki Kobiet. Nowy szkoleniowiec Dejan Desnica nie uchronił beniaminka przed 12. porażką z rzędu.

Zawodniczki z Wrocławia zamknęły swoim meczem rok 2019 w Lidze Siatkówki Kobiet i także one otworzyły rok 2020. 22 grudnia drużyna z Dolnego Śląska przegrała 1:3 z Eneą PTPS-em Piła i w ten sposób zmarnowała szansę, żeby spędzić przerwę noworoczną ponad miejscami zagrożonymi spadkiem. Awansowała w tabeli dopiero w sobotę dzięki wygranej 3:0 z ostatnią w stawce Wisłą Warszawa.

Najbardziej emocjonujący był pierwszy set, w którym #Volley zwyciężył 26:24, choć jeszcze kilka minut wcześniej miał problem i przegrywał 17:22. Podbudowane skutecznym pościgiem gospodynie zaczęły punktować zdemobilizowane przyjezdne. Druga i trzecia partia przebiegały pod dyktando zespołu z Wrocławia.

#Volley lepiej w tym meczu przyjmował, a większość skutecznych akcji przeprowadził przez skrzydła, na których Aleksandra Rasińska mogła liczyć na pomoc Natalii Murek oraz Kingi Kasprzak. Wszystkie zdobyły po kilkanaście punktów. W bloku świetnie prezentowała się Karolina Fedorek, a na dodatek zaserwowała najwięcej - trzy asy w meczu. Wisła tak różnorodnych argumentów nie miała.

Konfrontacja we Wrocławiu przyniosła debiut Dejana Desnicy w roli trenera Wisły. Serb jest już trzecim szkoleniowcem stołecznego zespołu w sezonie. Desnica poprowadził pierwszy trening 2 stycznia, więc miał mało czasu na wdrożenie poprawek. Nowy szkoleniowiec nie uchronił beniaminka przed 12. z rzędu porażką w ważnym meczu. Po nim Wisła ma siedem punktów straty do przedostatniej w tabeli E.Leclerc Radomki Radom.

#VolleyWrocław - Wisła Warszawa 3:0 (26:24, 25:12, 25:20)

Volley: Mras, Murek, Kasprzak, Gancarz, Fedorek, Rasińska, Dzikowicz (libero), Pancewicz (libero) oraz Felak, Gajewska

Wisła: Nowgorodczenko, Lipska, Correa, Szymańska, Połeć, Marcyniuk, Adamek (libero) oraz Banasiak, Urbanowicz, Olczyk

MVP: Dominika Mras (#Volley)

Czy #VolleyWrocław uniknie walki w serii o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet?