Liga Narodów Kobiet. Rewelacyjnie Turczynki zdecydowanie lepsze od Amerykanek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Turcji
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Turcji

Miał być wielki hit, a było jednostronne spotkanie. Nieoczekiwanie Turczynki wygrały z drużyną USA 3:0 w 10. kolejce Ligi Narodów Kobiet w grupie 16. Tym samym europejska drużyna z 9 zwycięstwami ciągle prowadzi w tabeli rozgrywek.

Już pierwsze akcje meczu zwiastowały kłopoty dla Amerykanek. Podopieczne Karcha Kiraly'ego miały duże problemy ze skończeniem ataku. Dostawały blok od rywalek, albo uderzały w aut. Tym samym Turczynki szybko odskoczyły na 9:2 i później kontrolowały losy seta, triumfując do 15.

Druga odsłona pojedynku była bardzo podobna. Na początku Kiraly nie dokonał wielu zmian. Zawodniczki z kwadratu dla rezerwowych zaczęły wchodzić dopiero w trakcie seta, ale było już za późno. Turczynki nadal grały zdecydowanie lepiej na siatce, do tego "nękały" rywalki trudną zagrywką i drugiego seta wygrały do 17.

Jakiekolwiek emocje w pierwszym pojedynku w chińskim Jiangmen były dopiero w trzeciej partii. W niej Amerykanki obroniły trzy piłki meczowe. Turczynki kilka razy nie potrafiły skończyć kontry na zwycięstwo w meczu, ale w końcu dopięły swego i mogły cieszyć się z trzysetowego triumfu, który praktycznie przesądza o ich awansie do turnieju finałowego rozgrywek.

Z kolei Amerykanki mają już na swoim koncie trzy porażki i jeśli we wtorek siatkarki reprezentacji Polski pokonają w Jiangmen Chinki, to będą w tabeli rozgrywek przed drużyną USA. Początek meczu Biało-Czerwonych z mistrzyniami olimpijskimi o 13:45 (zapowiedź meczu TUTAJ).

USA - Turcja 0:3 (15:25, 17:25, 25:27) USA:

Robinson, Washington, Gibbemeyer, Larson, Lowe, Lloyd, Lake (libero) oraz Ogbogu, Thompson, Carlini, Bartsch-Hackley  Turcja:

Karakurt, Yildirim, Imsailoglu, Gunes, Caliskan, Ozbay, Sarioglu (libero) oraz Ercan