Liga Mistrzów: siatkarze PGE Skry Bełchatów w półfinale. Zobacz ich radość po meczu w Rosji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów wygrała złotego seta z Zenitem Sankt Petersburg i awansowała do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zawodnicy polskiego zespołu w szatni mieli wiele powodów do radości.

W pierwszym spotkaniu PGE Skra Bełchatów wygrała u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 3:1 i przed rewanżem była w bardzo dobrej sytuacji. Polski zespół potrzebował wygranych dwóch setów, by awansować do półfinałów Ligi Mistrzów. Rosjanie odrobili jednak straty i o tym, kto zagra w najlepszej czwórce LM zadecydował złoty set.

W nim lepsi okazali się bełchatowianie i to oni mogli cieszyć się z awansu. Radość siatkarzy mistrzów Polski była ogromna. W sieci opublikowali oni zdjęcia pokazujące to, jak cieszyli się w szatni po wyeliminowaniu faworyzowanego rosyjskiego zespołu.

PGE Skra Bełchatów po raz czwarty w historii zagra w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów. Wcześniej trzykrotnie rywalizowała w Final Four, w którym w 2012 roku zajęła drugie miejsce, a w latach 2008 i 2010 była trzecia. Tym razem walka o triumf w LM nie rozstrzygnie się podczas Final Four. O awans drużyny rywalizować będą w półfinałach, a później w finale.

PGE Skra to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zespołów. Dziewięciokrotnie bełchatowianie zdobyli mistrzostwo kraju i siedmiokrotnie triumfowali w Pucharze Polski.

Czy PGE Skra Bełchatów wygra rozgrywki Ligi Mistrzów?