MŚ 2018: niewykorzystane szanse Egiptu. Holendrzy triumfują po raz trzeci

Reprezentacja Holandii odniosła kolejne zwycięstwo na turnieju rozgrywanym we Włoszech. Mimo chwilowej zadyszki drużyna prowadzona przez Gido Vermuelena pokonała Egipt 3:1.

Dorota Mleczak
reprezentacja Holandii siatkarzy Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii siatkarzy
Holendrzy pewnie weszli w to spotkanie, niesieni zaskakującym zwycięstwem z reprezentacją Brazylii, chcieli pokazać, że ich dobra forma nie jest przypadkowa. Szczególnie że po drugiej stronie siatki była drużyna, która nie jest stawiana w gronie faworytów. Z dobrej strony pokazał się atakujący Wouter Ter Maat, 27-latek nie miał żadnych problemów z ominięciem bloku przeciwnika, dobrze spisywał się także w polu zagrywki. Do końca seta podopieczni Gido Vermeulena kontrolowali każde zagranie, dzięki czemu w nieco ponad dwadzieścia minut zapisali pierwszego seta na swoje konto.

W drugiej partii gospodarze tego spotkania poprawili grę, co pozwoliło na bardziej wyrównaną walkę. Ahmed Abdelhay starał się jak mógł, Egipcjanom udało się nawet zablokować kilka ataków rywala, jednak Holendrzy nie dawali za wygraną. Gdy przyszedł najważniejszy moment, znów pokazali, który zespół ma większy potencjał.

W trzeciej odsłonie meczu reprezentanci Egiptu wiedzieli, że nie mają nic do stracenia, dlatego zaczęli ryzykować, co już na początku seta im się opłaciło. Przez dłuższy czas powiększali swoje prowadzenie, a po stronie Holendrów było coraz bardziej nerwowo. Oranje za szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo, natomiast gospodarze pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony i wygrali 25:23.

W kolejnej partii znów zobaczyliśmy zaangażowanie i walkę Holendrów, którzy udowodnili swoją siłę. Gładkim zwycięstwem w tym secie, pokazali, że przegrana w poprzedniej partii była wynikiem zbyt szybkiego rozluźnienia.

Egipt - Holandia 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 16:25)

Egipt: Abd Abou, Ahmed Abdelhay, Hossam Abdalla, Ahmed Shafik, Mostafa Abdelrahman, Mohamed Masoud, Ahmed Abdelaal (libero) oraz Hisham Ewais, Ahmed Mohamed, Abdelrahman Seoudy, Omar Hassan, Rashad Atia, Sherif Aly (libero);

Holandia: Wouter Ter Maat, Michael Parkinson, Jeroen Rauwerdink, Maarten Van Garderen, Wessel Keemink, Tim Smit, Just Dronkers (libero) oraz Thijs Ter Horst, Gijs Jorna, Daan Van Haarlem, Nimir Abdl-Aziz.