Kosmiczny mecz w Lubinie. Rekordowy set starcia Cuprum z Treflem Gdańsk

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /   Iza Zgrzywa / Siatkarze Trefla Gdańsk
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkarze Trefla Gdańsk

Na zakończenie 11. kolejki PlusLigi 2017/2018 Cuprum Lubin przegrało 2:3 z Treflem Gdańsk. Pierwsza partia tego spotkania zakończyła się wynikiem 40:38. To najdłuższy set w tych rozgrywkach!

Konfrontacja lubinian z gdańszczanami była bardzo emocjonująca. Choć w premierowej partii Trefl miał piłkę setową przy stanie 23:24, to walka o wygraną trwała o wiele dłużej.

W niesamowitej końcówce w gdańskiej ekipie prym wiedli środkowi Wojciech Grzyb i Piotr Nowakowski, a w szeregach Cuprum wyróżniał się Łukasz Kaczmarek. Ostatecznie triumfowali lubinianie 40:38. Był to najdłuższy set w bieżących rozgrywkach PlusLigi! Ta partia trwała 43 minuty.

W klasyfikacji najdłuższych setów PL 2017/2018 aż trzy z czterech pierwszych miejsc zajmują premierowe odsłony. Na drugiej pozycji uplasowała się partia spotkania MKS-u Będzin z BBTS-em Bielsko-Biała, która zakończyła się wygraną Zagłębiaków 37:35. Natomiast na trzeciej lokacie ex aequo znajdują się pierwszy set meczu Asseco Resovii Rzeszów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz drugi set pojedynku Dafi Społem Kielce z Treflem Gdańsk, w obu padł wynik 35:33.

Najczęściej w tym zestawieniu występują mistrzowie Polski. ZAKSA rozegrała aż trzy z dziesięciu najdłuższych setów bieżącego sezonu. Poza wspomnianą odsłoną starcia z Asseco Resovią były to trzecia partia meczu z Jastrzębskim Węgiel zakończona wygraną kędzierzynian 33:31 (5. miejsce w klasyfikacji) oraz trzeci set spotkania z Cerrad Czarnymi Radom, w którym kędzierzynianie zwyciężyli 30:28 (8. miejsce w klasyfikacji).

Najdłuższe sety w PlusLidze 2017/2018:

1. Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk: 40:38 (I set, 3:2 dla Trefla, 11. kolejka)

2. MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała: 37:35 (I set, 3:1 dla MKS-u, 9. kolejka)

3. Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: 35:33 (I set, 3:1 dla ZAKSY, 3. kolejka) Dafi Społem Kielce - Trefl Gdańsk: 33:35 (II set, 3:0 dla Trefla, 10. kolejka)

5. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel: 33:31 (III set, 3:0 dla ZAKSY, 2. kolejka)

6. Espadon Szczecin - Cuprum Lubin: 31:29 (IV set, 3:2 dla Cuprum, 2. kolejka) Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel: 31:29 (III set, 3:0 dla Indykpolu, 7. kolejka)

8. Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów: 28:30 (IV set, 3:2 dla Indykpolu AZS, 5. kolejka) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom: 30:28 (III set, 3:0 dla ZAKSY, 6. kolejka) BBTS Bielsko-Biała - GKS Katowice: 28:30 (II set, 3:1 dla GKS-u, 8. kolejka)