PGE Skra - Łuczniczka: wszystko pod kontrolą. Gospodarze z kompletem punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów pokonała we własnej hali Łuczniczkę Bydgoszcz w trzech setach i zainkasowała komplet punktów. MVP spotkania został wybrany Patryk Czarnowski.

W sobotnie popołudnie w Bełchatowie w Hali Energia pojawiło się sporo kibiców, by dopingować swoją drużynę w starciu z Łuczniczką Bydgoszcz. Było to drugie starcie tych ekip w tym sezonie, choć pierwsze miało charakter towarzyski. Tradycyjnie kluby zagrały ze sobą przed startem PlusLigi i wówczas zwyciężyła PGE Skra Bełchatów 3:0.

O ile początek spotkania był wyrównany, a ciosami wymieniali się atakujący obu zespołów, tak kiedy gospodarze zaczęli zagrywać na lepszym poziomie, Łuczniczka miała problemy z przyjęciem.

Bardzo dobrze dysponowany był Milad Epadipour, jego potężne ciosy pomogły PGE Skrze odskoczyć. Cegiełkę dołożył Srećko Lisinac i wynik w premierowej partii zdawał się być rozstrzygnięty.

Osamotniony ofensywie Bartosz Filipiak nie był w stanie sam stawić czoła rywalowi. W końcówce nadzieję dał jeszcze Metodi Ananiew posyłając dwa asy, ale po czasie na życzenie Roberto Piazzy, popełnił błąd.

Po zmianie stron bełchatowianie całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku. Goście z Bydgoszczy mieli problemy z odczytaniem intencji Grzegorza Łomacza, a do tego w ataku zaciął się w ataku Filipiak i trudno było szukać punktów zaczepienia. Odsłonę pewnym blokiem zakończył Patryk Czarnowski, a od połowy seta w szeregach PGE Skry na parkiecie byli zmiennicy.

10-minutowa przerwa pozytywnie podziała na siatkarzy Łuczniczki. Bardzo odważnie grał Kacper Bobrowski, pewniej grali również środkowi. Inicjatywa jednak nadal była po stronie gospodarzy. Prowadzenia nie oddali już do końca i pewnie zainkasowali trzy punkty.

PGE Skra Bełchatów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Bednorz, Czarnowski, Epadipour, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać, Penczew, Nedeljković,

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Batagim, Filipiak, Kowalski A. (libero) oraz Rohnka, Gryc, Bobrowski, Kowalski W.

MVP: Czarnowski (PGE Skra).