Sparingowo: wyraźna porażka beniaminka PlusLigi. Cuprum Lubin z pewną wygraną

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Olga Król / Siatkarze Cuprumu pokazali beniaminkowi swoją siłę

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie podjął Cuprum Lubin. Lubinianie wygrali aż 4:0.

Mecz kontrolny rozpoczął się po myśli siatkarzy Cuprumu, natomiast gospodarze mieli problem ze swoją grą, zawodził każdy element. Punkt Keitha Puparta zakończył premierową odsłonę.

W drugim secie zawiercianie pokazali się z lepszej strony, po dwóch asach Grzegorza Pająka przegrywali tylko 9:10. Jednak nie byli w stanie pójść za ciosem i dalsza część odsłony potoczyła się pod dyktando gości.

Zawiercianie nie potrafili znaleźć recepty na skuteczną grę Cuprum również w trzeciej partii. Choć trener Emanuele Zanini rotował składem, to nie przynosiło to oczekiwanych efektów.

Gra Aluronu Virtu Warty Zawiercie nie kleiła się także w czwartym secie. Lubinianie grali swobodnie, utrzymując wysokie prowadzenie i odnieśli pewne zwycięstwo 4:0.

Był to ostatni sparing zawiercian przed historycznym debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sezon 2017/2018 PlusLigi rozpoczną oni 1 października, gdy podejmą mistrza Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Natomiast Cuprum w 1. kolejce podejmie MKS Będzin (29 września).

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cuprum Lubin 0:4 (18:25, 19:25, 19:25, 20:25)

Aluron Virtu Warta: Pająk 3, de Leon 11, Marcyniak 5, Kaczorowski 13, Żuk 13, Swodczyk 8, Koga (libero) oraz Akala 3, Długosz 3, Bociek 0, Popik 0, Andrzejewski (libero).

Cuprum: Hain 5, Masny 2, Taht 12, Gunia 9, Kaczmarek 15, Pupart 10, Kryś (libero) oraz Patucha 5, Biegun 4, Terzić 4, Michalski 2, Smoliński 2, Gorzkiewicz 1, Makoś (libero).