MŚ U-18: dzień Europejek i pogromów. Serbki wygrały seta 25:6

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Siatkówka
Materiały prasowe / / Siatkówka

W pierwszym dniu mistrzostw świata siatkarek do lat 18 sześć zwycięstw odniosły reprezentacje z Europy. W "polskiej grupie" Serbki wygrały 25:6 trzeciego seta z Tajkami.

Komplet punktów na starcie mistrzostw świata kadetek zdobyła reprezentacja Polski, która zwyciężyła 3:0 z Kolumbią. Jej wygrana 25:7 w drugim secie nie była rekordem dnia. Serbki potrafiły rozgromić Tajki 25:6 i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów zostały liderkami w "polskiej grupie". W sobotę wchodzą do gry Włoszki, które bronią mistrzostwa sprzed dwóch lat.

Sześć spośród ośmiu meczów wygrały reprezentacje z Europy. Pokonane zostały tylko Niemki przez Argentynki 1:3. Dużym atutem zespołu z Ameryki Południowej była w tym spotkaniu zagrywka. Wymierny tego dowód to 13 asów serwisowych. Ponadto gospodynie dopisały sobie sporo punktów wskutek błędów reprezentantek Niemiec.

W grupie B prowadzi Rosja przed Białorusinkami. Wygrana tych drugich 3:0 z Brazylijkami to najciekawszy wynik dnia. Białoruś była lepsza w większości elementów, a przede wszystkim pod względem skuteczności w ataku. Selekcjoner lepszego zespołu nazwała pokonanie Brazylii "słodką niespodzianką".

Nie poradziła sobie także inna drużyna z Ameryki Południowej, czyli reprezentacja Peru, która została pokonana 0:3 przez Japonki. Azjatki zaprezentowały znacznie szerszy wachlarz rozwiązań w ataku, którym zdobyły 51 z 76 swoich punktów. Japonia prowadzi w tabeli przed reprezentacją Turcji, która zwyciężyła 3:1 z Dominikaną.