WGP 2017: Niemki na trzecim miejscu w drugiej dywizji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Niemiec kobiet
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Niemiec kobiet

W spotkaniu o 3. miejsce II dywizji World Grand Prix 2017, reprezentacja Niemiec siatkarek okazała się lepsza od kadry Czech (3:1).

Obydwie drużyny przystępowały do niedzielnej rywalizacji po sobotnich porażkach w półfinałach: Niemki przegrały po tie-breaku z Koreą Południową, zaś Czeszki po czterech setach musiały uznać wyższość Polek. Zdecydowanym faworytem pojedynku w Ostrawie był niemiecki zespół, który potwierdził to miano.

Od początku ambitnie w każdej akcji walczyły czeskie siatkarki, które potrafiły dotrzymywać kroku swoim rywalkom (13:13). Dobrze radziła sobie Marie Toufarova, a po drugiej stronie ciężar gry na swoje barki brała Louisa Lippmann. Ostatecznie wszystko w pierwszym secie miało się rozstrzygnąć w samej końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Felixa Koslowskiego, zwyciężając do 23.

Po zmianie stron podrażnione reprezentantki Czech zabrały się do jeszcze cięższej pracy i objęły prowadzenie 12:9. Czeszki były skuteczniejsze w bloku, a w tym elemencie najlepiej poczynała sobie Petra Kojdova (12:17). Zawodniczki z Czech już nie dały się dogonić i zdecydowanie wygrały drugą partię 25:17.

Niemki przebudziły się z letargu i od startu trzeciej odsłony wyglądały na bardzo skoncentrowane. Ich postawa była uzależniona od Lippmann, gdyż jej reprezentacyjne koleżanki miały duże problemy w ofensywie (16:14). Czechy popełniały sporo błędów własnych, co skrzętnie wykorzystywała ekipa z Niemiec, która odniosła pewną wiktorię w 3. części konfrontacji (25:20).

Przez dłuższy czas w czwartym secie na boisku trwała wyrównana walka i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (15:15). Z czasem zaczęła przyspieszać niemiecka drużyna, która wygrywała 21:18. Kluczem do wypracowania sobie tej przewagi była dobra zagrywka. Czeszki jeszcze podjęły rękawicę w tej partii, ale ostatnie słowo należało do Niemiec (25:23), które to zwyciężyły mecz 3:1.