LŚ 2017: udany start Słowenii i Korei Południowej

Za nami pierwsze spotkania w drugiej dywizji Ligi Światowej 2017. Na inaugurację turnieju grupy A2 triumfowali Koreańczycy oraz Słoweńcy.

Jako pierwsze na boisku w Seulu, stolicy Korei Południowej, pojawiły się dwie drużyny z Europy - Finlandia oraz Słowenia, będąca beniaminkiem drugiej dywizji Ligi Światowej. Wicemistrzowie Europy od początku pokazali jednak, że interesuje ich walka o najwyższe cele.

Pierwsze dwa sety pewnie padły ich łupem. Dowodzona przez Slobodana Kovaca ekipa nieco zacięła się w trzeciej partii, ale w czwartej ponownie udowodniła swoją wyższość i wygrała cały mecz 3:1. Dobre zawody rozegrał Tine Urnaut, były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Kapitan Słoweńców wywalczył 18 punktów.

W drugim piątkowym starciu, Koreańczycy zagrali z Czechami. Po dobrym wejściu w mecz przez gospodarzy, w dwóch kolejnych setach do głosu doszli podopieczni Miguela Falaski. Rozstrzygnęli na swoją korzyść dwie zacięte końcówki, zbliżając się tym samym do wywalczenia kompletu "oczek".

Drużyna z Azji nie załamała się jednak niepowodzeniami. Od czwartego seta wróciła do gry ze zdwojoną siłą, co pozwoliło jej odwrócić losy rywalizacji i triumfować 3:2.

W czeskiej reprezentacji zadaniowe zmiany dawał Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. Uzyskał podczas nich 1 punkt.

Liga Światowa, grupa A2 (Seul):

Finlandia - Słowenia 1:3 (22:25, 15:25, 25:22, 23:25) Najwięcej punktów: dla Finlandii - Antti Ropponen 18, Elviss Krastins 12; dla Słowenii - Tine Urnaut 18, Klemen Cebulj 14

Korea Południowa - Czechy 3:2 (25:17, 23:25, 24:26, 25:20, 15:12) Najwięcej punktów: dla Korei Płd. - Jiseok Jung 19, Kang-Won Lee 17; dla Czech - Michal Finger 22, Vladimir Sobotka 10