Zespół Skowrońskiej-Dolaty nie obroni Pucharu Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata
Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Foppapedretti Bergamo wygrało rewanżowe starcie w ćwierćfinale Coppa Italia, ale to nie wystarczyło do awansu. W grze o prestiżowe trofeum pozostaje Imoco Volley Conegliano z Katarzyną Skorupą i Bereniką Tomsią.

Już po pierwszych dwóch setach ćwierćfinałowego rewanżu wiadomo było, że "Foppa" nie znajdzie się w półfinale krajowego pucharu. Siatkarki Mauro Chiappafreddo zapewniły sobie miejsce w czołowej czwórce turnieju dzięki lepszemu blokowi, ale Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki nie odpuściły. Polka po raz kolejny dała z siebie maksimum w ataku (29 pkt., 52 procent skuteczności), poza tym sporo dobrego dało wejście na parkiet rozgrywającej Evy Mori i przyjmującej kadry Włoch Miriam Sylli. Ekipa z Bergamo doprowadziła do piątego seta, którego wygrała bez większych kłopotów, ale to już było tylko pocieszenie.

Spore nadzieje z Pucharem Włoch wiązał także zespół Agaty Witkowskiej, jednak jej Unet Yamamay Busto Arsizio uległ w trzech setach rywalkom z Novary. Nie brakowało dobrej walki, zwłaszcza w drugim i trzecim secie, ale tym razem Motylom zabrakło kończącego ataku Dominikanki Brayelin Elizabeth Martinez, a przede wszystkim Valentiny Fiorin. Polska libero zanotowała średnie spotkanie, w którym trzykrotnie myliła się w przyjęciu zagrywki (64 proc. odbioru pozytywnego, 36 perfekcyjnego).

Jedyny "polski" zespół, który zobaczymy w dalszej fazie Coppa Italia to Pantery z Conegliano, które po raz drugi pokonały bez straty seta Sudtirol Bolzano. Katarzyna Skorupa zagrała jedynie w pierwszym secie spotkania, a Bereniki Tomsi zabrakło w składzie przez kontuzję pleców. Niebywałej sztuki dokonał zespół Liu-Jo Nordmeccanici Modeny: gładko uległ w trzech setach Pomi Casalmaggiore i był zmuszony walczyć o swój los w złotym secie, ale w nim podniósł się i triumfował 18:16. Na nic zdały się aż 24 punktowe bloki najlepszego zespołu Europy.

Pomi Casalmaggiore - Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena 3:0 (25:15, 25:19, 25:19), złoty set 16:18. Pierwszy mecz 0:3

Foppapedretti Bergamo - Savino Del Bene Scandicci 3:2 (23:25, 19:25, 27:25, 25:19, 15:7), pierwszy mecz 0:3 Imoco Volley Conegliano - Sudtirol Bolzano 3:0 (25:18, 30:28, 25:16), pierwszy mecz 3:0

Igor Gorgonzola Novara - Unet Yamamay Busto Arsizio  3:0 (25:20, 29:27, 25:23), pierwszy mecz 3:2