Naj... 11. kolejki Orlen Ligi

Portal SportoweFakty.pl wybrał zasługujące na uwagę sytuacje z jedenastej kolejki rozgrywek Orlen Ligi. Co ciekawego wydarzyło się w tej rundzie spotkań?

[b]Największe lanie: Pałac Bydgoszcz w starciu z Chemikiem Police

[/b]

Po raz kolejny z bardzo słabej strony pokazały się siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Podopieczne Dawida Pawlika nie miały szans w starciu z mistrzyniami Polski, przegrywając ostatecznie 0:3 (12:25, 11:25, 20:25). Bydgoszczanki w całym meczu popełniły siedemnaście błędów, kończąc z 28 proc. skutecznością w ataku. [ad=rectangle] Ponadto Pałacanki nie potrafiły zagrozić przeciwniczkom w żadnym elemencie. Solidne "lanie", jakie zgotowały im zawodniczki z Polic być może podziała na bydgoski zespół jak zimny prysznic. W kolejnym meczu zmierzą się bowiem z Impelem Wrocław i powalczą o pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie Orlen Ligi.

[b]Najszybszy powrót po kontuzji: Natalia Bamber-Laskowska (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

[/b]

W pierwszym secie meczu z Budowlanymi Łódź, atakująca BKS-u Aluprof Bielsko-Biała niefortunnie upadła podczas próby bloku i podkręciła sobie staw skokowy. Zdarzenie wyglądało bardzo nieprzyjemnie, ale jak się okazało, ze zdrowiem Natalii Bamber-Laskowskiej nie było tak najgorzej.

Zawodniczka po kilkudziesięciu minutach przerwy powróciła na parkiet i... przywróciła swoim koleżankom wiarę w zwycięstwo. Ostatecznie bielszczanki wygrały w tie-breaku, a atakująca została nagrodzona statuetką MVP.

[b]Najbardziej zapracowana siatkarka na boisku: Malwina Smarzek (SK bank Legionovia Legionowo)

[/b]

Atakująca SK bank Legionovii Legionowo rozegrała znakomity mecz przeciwko drużynie z Dąbrowy Górniczej. Malwina Smarzek otrzymała od swojej rozgrywającej aż sześćdziesiąt piłek, kończąc 45 proc. z nich. Zawodniczka była zdecydowanie najbardziej zapracowaną siatkarką w tej kolejce.

Smarzek zdobyła aż trzydzieści punktów, pobijając rekord tej serii spotkań. Na dorobek atakującej złożyło się 27 "oczek" atakiem, dwa blokiem oraz jedno zagrywką. Do wyniku 18-latki zbliżyła się jedynie Gina Mancuso z dwudziestoma trzema punktami na koncie.

[b]Najciekawszy pojedynek blokujących: Gabriela Polańska (Budowlani Łódź) kontra Aleksandra Trojan (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

[/b]

W niedzielę w Atlas Arenie spotkały się jedne z najlepszych blokujących tego sezonu Orlen Ligi. Aleksandra Trojan z BKS-u Aluprof Bielsko-Biała przewodzi tej klasyfikacji z pięćdziesięcioma blokami na koncie, natomiast siatkarka Budowlanych Łódź Gabriela Polańska plasuje się na trzeciej pozycji.

Po pięciosetowym boju zwycięsko z batalii drużyn wyszły bielszczanki, natomiast najwięcej, bo siedem razy swoje przeciwniczki zatrzymała podopieczna Błażeja Krzyształowicza. Dobry wynik w tym elemencie zanotowały również wspomniana Trojan oraz Sylwia Pycia, które czterokrotnie blokowały rywalki.

[b]Największa nieobecna: Magdalena Piątek

[/b]

W czwartek klub z Legionowa poinformował, że rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Magdaleną Piątek. Siatkarka występowała w barwach legionowskiej drużyny od początku sezonu i pełniła rolę kapitana. W dziewięciu rozegranych pojedynkach, atakująca zdobyła siedemdziesiąt jeden punktów.

- Magda po odejściu Macieja Kosmola zareagowała bardzo emocjonalnie. Nie umiała pogodzić się z tą decyzją i nie chciała dać szansy nowemu sztabowi. Nie odnalazła się w całej sytuacji, w związku z czym obie strony zdecydowały się na taki krok - wyjaśnił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl wiceprezes SK bank Legionovii Legionowo, Marek Bąk.

[b] Najlepsze rezerwowe: Chemik Police

[/b]

W rezerwowym składzie przystąpił do pojedynku z Pałacem Bydgoszcz Chemik Police. Poza meczową dwunastką znalazła się Anna Werblińska, a szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostały siatkarki, które do tej pory nie miały okazji na grę w większym wymiarze czasowym.

- Cieszę się, że wygrałyśmy, ponieważ w meczu z Pałacem zaprezentował się nasz "drugi skład". Dziewczyny miały ogromną chęć gry, dały nam chwilę oddechu i potwierdziły, że możemy liczyć na nasze zmienniczki - powiedziała po spotkaniu Małgorzata Glinka-Mogentale.

[b] Najlepsza seria w polu serwisowym: Katarzyna Brojek (KSZO Ostrowiec Św.)

[/b]

Beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego dzielnie stawiał opór Impelowi Wrocław, przegrywając ostatecznie 0:3. W trzeciej partii podopieczne Dariusza Parkitnego potrafiły wykorzystać niemoc w szeregach wicemistrzyń Polski, popisując się znakomitą serią punktową.

Przy stanie 10:16 w polu serwisowym pojawiła się Katarzyna Brojek, doprowadzając do remisu. Z akcji na akcję ostrowczanki prezentowały się coraz lepiej, jednak w końcówce zaciętej odsłony więcej zimnej krwi zachowały wrocławianki i trzy punkty powędrowały na ich konto.

[b]Najczęściej nagradzane: atakujące (Joanna Kaczor, Katarzyna Konieczna, Izabela Kowalińska, Natalia Bamber-Laskowska)

[/b]

W czterech z sześciu pojedynków 11. kolejki Orlen Ligi statuetki MVP wędrowały do atakujących. W Legionowie nagrodzona została zawodniczka Tauronu Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza Katarzyna Konieczna, która zdobyła dwadzieścia jeden punktów (50 proc. skuteczności). Z kolei po meczu z Pałacem Bydgoszcz komisarz wyróżnił siatkarkę Chemika Police Izabelę Kowalińską, punktującą trzynaście razy (29 proc.)

Pięciosetowy pojedynek w Łodzi na swoją korzyść rozstrzygnął BKS Aluprof Bielsko-Biała, a bohaterką meczu była Natalia Bamber-Laskowska. MVP niedzielnego meczu zapisała na swoim koncie czternaście "oczek" (37 proc.). W ostatnim spotkaniu kolejki na wyróżnienie zasłużyła zawodniczka Impela Wrocław Joanna Kaczor, która popisała się aż pięcioma asami serwisowymi i punktowała piętnaście razy (33 proc.)

[b]Najlepsza frekwencja na trybunach: Atlas Arena w Łodzi (1350 widzów)

[/b]

Po raz kolejny w tym sezonie najlepszą frekwencją może pochwalić się łódzka Atlas Arena. Pojedynek Budowlanych Łódź z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała oglądało 1350 widzów. Wynik może szczególnie cieszyć, ponieważ był to mecz telewizyjny, a i tak przyciągnął do hali wielu kibiców.

Drugim miejsce może pochwalić się Legionowo. Do tamtejszej hali przybyło jedynie pięćdziesięciu kibiców mniej. Przewyższyło to średni wynik wszystkich pojedynków w pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Najkrótszy set (punktowo, nie licząc tie-breaków): Pałac Bydgoszcz - Chemik Police II set (11:25)

Najdłuższy set (punktowo): Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała IV set (27:29)

Najkrótszy mecz (czasowo): Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Developres SkyRes Rzeszów (67 min.)

Najdłuższy mecz (czasowo): SK bank Legionovia Legionowo - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza (134 min.)

Najskuteczniejsza w ataku (minimum 6 prób): Małgorzata Lis (BKS Aluprof Bielsko-Biała) - 11/14 (79 proc.)

Najmniej skuteczna w ataku (min. 6 prób): Julia Twardowska (Pałac Bydgoszcz) - 2/16 (13 proc.)