Puchar CEV: Bułgarzy grają dalej

Po niezwykle dramatycznym meczu, zakończonym złotym setem granym na przewagi, siatkarze CVC Gabrowo zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Podopieczni trenera Ljubomira Gerasimowa zdali we wtorek prawdziwy egzamin z dojrzałości. Przed tygodniem bułgarski klub przegrał po tie-breaku w Belgii i był przed rewanżem w ciężkim położeniu. Gospodarze pewnie wygrali pierwszą partię, a prym wiódł drugi rozgrywający reprezentacji Bułgarii, Dobromir Dymitrow. Jednak goście z Beneluxu nie chcieli tanio sprzedać skóry i ku rozpaczy miejscowych kibiców wygrali dwa kolejne sety. Gdy wydawało się, że siatkarze Prefaxisu zapewnią sobie awans do kolejnej rundy, to Bułgarzy wzięli sprawy  w swoje ręce. Siatkarze z Gabrowa wygrali czwartą partię oraz tie-break i o wszystkim miał zadecydować złoty set. Lepsi w nim okazali się gracze znad Morza Czarnego i to oni czekają na rywala w kolejnej rundzie Pucharu CEV. CVC Gabrowo - Prefaxis Menen 3:2 (25:17, 24:26, 23:25, 25:22, 15:13)

Złoty set: 16:14 CVC Gabrowo:

Palijski, Dimitrow, Stojkow, Gadżanow, Minczew, Petkow, Iwanow (libero) oraz Mitjew Prefaxis Menen:

Ver Eecke, Radović, Van Haarlem, Urnaut, Sinnesael, Cox, Lemay (libero) oraz Balduyck Pierwszy mecz 3:2 dla Prefaxis.

Awans: CVC Gabrowo

Kolejne mecze rewanżowe zostaną rozegrane 11 grudnia (środa) oraz 12 grudnia (czwartek).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko!Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!