Liga Mistrzów gr. B: Noliko rozprawiło się z Czechami!

Siedemdziesięciu minut potrzebowali wicemistrzowie Belgii z Maaseik, aby uporać się z najlepszą czeską drużyną ubiegłego sezonu.

Podopieczni Vincenzo Di Pinto nie byli zbyt łaskawi dla naszych południowych sąsiadów. Pierwszą partię rozpoczęli od istnego pogromu. Na drugiej przerwie technicznej Belgowie prowadzili aż dziesięcioma punktami (16:6). Po wznowieniu gry Czesi byli w stanie jeszcze zdobyć zaledwie cztery punkty.

W drugim secie drużyna mistrzów ligi czeskiej zagrała odważniej, chociaż na pierwszej przerwie technicznej po ich stronie widniał zaledwie jeden punkt (8:1). Jednak w końcówce gospodarze przyspieszyli i znów zostawili swoich rywali daleko w tyle.

Ostatnia część meczu okazała się najkrótsza. Po 21-minutach trener Zdenek Smejkal mógł rzucić ręcznik na ring. Po ubiegłotygodniowej porażce w Grecji, tym razem przed własną publicznością Czesi nie sprostali gościom z Belgii.

Do zwycięstwa zespół z Maaseik poprowadził Jelte Maan, zdobywca 15 punktów. Gospodarze popisali się aż dziewięcioma asami serwisowymi. Najwięcej udanych zagrywek zapisał na swoim koncie argentyński przyjmujący, Federico Pereyra (3 asy).

Noliko Maaseik - VK Ostrava 3:0 (25:10, 25:20, 25:15)

Noliko Maaseik: Parkinson, Valkiers, Maan, Raymaekers, Pereyra, Menzel, Derkoningen (libero) oraz Lecat, Nilsson

VK Ostrava: Sundberg, Siroky, Hanik, Mauler, Cechmanek, Rehak, Castello (libero) oraz Dvorak, Zahorsky, Cerveny, Fort

Mecz Olympiakos Pireus - Biełogorie Biełgorod zostanie rozegrany w środę, 30 października.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!