Liga Mistrzów, gr. F: Cai Teruel przegrywa mecz, ale góruje w statystykach

Hiszpański zespół uległ bardziej doświadczonemu Noliko Maaseik 0:3, ale w dwóch pierwszych partiach goście byli o krok od zwycięstwa.

Na pierwszej przerwie technicznej Noliko prowadziło zaledwie 8:6, a już na drugiej przewaga urosła do 16:10. Potem reprezentanci Hiszpanii zerwali się do walki, ale szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Podobnie było w kolejnej odsłonie - Cai Teruel wygrywał nawet 13:9, ale potem zaspał i po chwili znów przegrywał (16:20). Dwukrotnie w końcówce goście zremisowali, ale partię stracili. W ostatniej odsłonie nie było tak dramatycznych zwrotów akcji. Najbardziej wyrównana partia zakończyła się jednak ponownie pomyślnie dla gospodarza.

Hiszpanie nie ugrali nawet seta, ale w statystykach indywidualnych prowadzą, a konkretnie prowadzi jeden zawodnik, który wygrał trzy kategorie. Juan Carlos Barcala Sanroman zdobył 18 oczek, pomylił się tylko cztery razy i został zawodnikiem meczu, najlepiej punktującym i najlepiej blokującym.

- Jestem zawiedziony wynikiem, bo wszystkie partie przegraliśmy nieznacznie - przyznał szkoleniowiec Cai Teruel Oscar Novillo. - Z drugiej strony rozpiera mnie duma, ponieważ zagraliśmy naprawdę dobry mecz - chwalił podopiecznych trener. - Cieszę się, bo w końcu liczy się wynik, ale rywal postawił nam trudne warunki - dodał kapitan gospodarzy Wannes Rosiers.

Noliko Maaseik - Cai Voleibol Teruel 3:0 (27:25, 30:28, 25:22)

Noliko: Lorsheijd, Valkiers, Klinkenberg, Egleskalns, Van de Voorde, Wounembaina, Derkoningen (libero) oraz Caldwell, Rosiers.

Cai: Parres, de Amo, Sevillano, Torcello, Martinez, Barcala Sanroman, LLenas (libero) oraz Rodriguez, Arranz, Ronchi, Sanllehi.

Drugi mecz I kolejki w grupie F odbędzie się 24 października o godz. 19:00. Rywalizować będą Arkas Izmir oraz Marek Union Ivkoni Dupnica.