ZAKSA z Superpucharem... Opolszczyzny

Brązowi medaliści PlusLigi wygrali ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu. Rywalem kędzierzynian była Stal AZS Nysa.

W Niemodlinie dwie najlepsze drużyny regionu rozegrały spotkanie, którego stawką był Superpuchar Opolszczyzny. Niespodzianki nie było i trofeum padło łupem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która pokonała lokalnego rywala 3:0.

Przedstawiciel PlusLigi od początku narzucił przeciwnikowi własny styl gry i w inauguracyjnej odsłonie wypracował sobie osiem oczek przewagi. Prowadzona przez Jarosława Stancelewskiego Stal AZS Nysa najlepiej spisała się w drugiej partii, kiedy to do połowy seta była w stanie utrzymać prowadzenie. Drużyna byłego reprezentanta Polski, która w zeszłym sezonie wygrała rozgrywki I ligi, nie potrafiła jednak odwrócić losów spotkania i ostatecznie przegrała w trzech odsłonach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal AZS Nysa 3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

ZAKSA: Zagumny, Kapelus, Możdżonek, Rouzier, Wiśniewski, Fonteles, Gacek (libero) oraz Ruciak, Pilarz, Witczak, Polański.

Stal Nysa: Łuka, Matejczyk, Jastrzębski, Karpiewski, Nożewski, Piórkowski, Andrzejewski (libero) oraz Biernat, Biernat, Pietkiewicz, Kęsicki.