Gwardia Cup: Pewne i łatwe zwycięstwo Fenerbahce

Sobota jest drugim dniem turnieju "Gwardia Cup 2012". W pierwszym meczu zmierzyły drużyny Dresdner SC i Fenerbahce Istambuł. Pewne i łatwe zwycięstwo odniosły Turczynki.

Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze w turnieju "Gwardia Cup 2012 Impel Wrocław dziękuje". Turczynki z Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul poległy 0:3 z AzerRail Baku. Azerki były zdecydowanie lepsze w tym starciu i w pełni zasłużyły na zwycięstwo. Niemki z Dresdner Sportclub 1898 rywalizowały natomiast z Impelem Wrocław.[b]

[/b]

O ile początek pierwszego seta był w miarę wyrównany, to wraz z upływem kolejnych minut Turczynki zaczęły uzyskiwać coraz większą przewagę. Drużyna ze Stambułu była wyraźnie lepsza i w tej odsłonie potyczki zwyciężyła 25:21. Druga odsłona partii to już zdecydowania dominacja zespołu Fenerbahce. Niemki nie mogły zbyt dużo zdziałać i ostatecznie poległy 15:25.

W trzecim secie Turczynki zdemolowały swoje rywalki. Na pierwszą przerwę techniczną zespół Fenerbahce zszedł bowiem prowadząc aż 8:0! Ostatecznie ten set zakończył się zwycięstwem drużyny ze Stambułu 25:11. W całym meczu siatkarki Fenerbahce zwyciężyły więc 3:0. Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul - Dresdner Sportclub 1898 3:0 (25:21, 25:15, 25:11)

Fenerbahce: Pequeno, Oner, Tokatliolu, Koung Kim, Erdem Dundar, Okuniewska i Guneyligil (libero)

Dresdner SC: Apitz, Pietersen, Utla, Heyrman, Dekruijf, Schwabe i Schoot (libero).