LM grupa D: Triumf Francuzek na wyjeździe

Trzynaście tytułów mistrzyń Francji z rzędu - to dorobek drużyny RC Cannes, która w swoim pierwszym meczu w Lidze Mistrzyń 2010/2011 podejmowała Modranską Prostejov. Francuzki pokonały ekipę Miroslava Cady 3:1, jednak z przebiegu meczu zwycięstwo Cannes nie było takie oczywiste.

Drużyna chińskiego szkoleniowca Yan Fanga rozpoczęła odważnie pierwszego seta. Zespół złożony głównie z siatkarek spoza Francji dość łatwo wygrał pierwszego seta do 22. Schody dla tej drużyny zaczęły się jednak w drugiej odsłonie.

Początek nie zapowiadał późniejszych problemów RC Cannes w drugiej partii. Francuzki prowadziły 4:0, 10:5. Zryw gospodyń dał remis po 15. Po kilku skutecznych zbiciach Solange Soares było już 21:20 dla Modranskiej. Czeszki miały piłkę setową, której jednak nie wykorzystały. To zemściło się na zespole Miroslava Cady. Walkę na przewagi wygrały przyjezdne.

Trzeci set również lepiej zaczęło Cannes, ale to Czeszki odrobiły straty i wkrótce zdobyły kilka "oczek" z rzędu. Przewaga siatkarek z Prostejova wciąż rosła, aż w pewnym momencie wyniosła osiem punktów. Chwila dekoncentracji i proste błędy w ataku pozwoliły odrobić straty ekipie Cannes (22:18). Po błędzie Soares było już tylko 23:20 dla Modranskiej. W ważnym momencie trener Cada wziął czas, a po nim jego podopieczne nie pozwoliły wydrzeć sobie wygranej.

Decydujący okazał się czwarty set. W nim od początku dobrze dysponowane Marina Marczenko oraz Victoria Ravva dały przewagę przyjezdnym. Cannes prowadziło 17:9, 21:12 i 24:15. Francuzki ostatecznie pokonały Czeszki w całym meczu 3:1.

VK Modranska Prostejov - RC Cannes 1:3 (22:25, 24:26, 25:21, 16:25)

VK Modranska: Sona Novakova, Milada Bergrova, Tatiana Artmenko, Solange Soares, Corina Ssuschke, Tina Lipicer, Marketa Chlumska (libero) oraz Ivana Bramborova.

Cannes: Ana Antonijević, Anja Spasojević, Nadia Centoni, Marina Marczenko, Irina Polechtchouk, Victoria Ravva, Aleksandra Fomina (libero) oraz Milena Rasić, Alessandra Camarda, Amadea Duraković, Laurianne Delabarre.

Tabela grupy D Ligi Mistrzyń

<b>M.<b> <b>Zespół</b> <b>Mecze</b> <b>Punkty</b> <b>Sety</b>
1MC-Carnaghi Villa Cortese133:1
1RC Cannes133:1
3Organika Budowlani Łódź101:3
3VK Modranska Prostejov101:3

W innym meczu tej grupy włoskie MC-Carnaghi Villa Cortese pokonało na wyjeździe Organikę Budowlanych Łódź 3:1.