MŚ grupa D: Argentyna i USA wygrywają po raz drugi

Po ciężkim meczu z Meksykiem reprezentanci Stnaów Zjednoczonych odnieśli pewne zwycięstwo nad Wenezuelą 3:0. Meksykanie widocznie podłamani porażką z Amerykanami przegrali tym razem z Argentyną 1:3, nawiązując walkę jedynie w jednej partii.

Pierwszy set od początku podlegał pod dyktando zawodników z Ameryki Południowej, którzy powoli i stopniowo zwiększali swoją przewagę odnosząc przekonywujące zwycięstwo. Druga odsłona to również bardzo dobra gra Argentyńczyków którzy bez większych problemów wygrali 25:19. Początek trzeciej partii to ewidentny bark skupienia Argentyńczyków i pewna gra Meksykanów którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili aż 8:0. Meksykanie prowadzenia nie oddali już do końca wygrywając 17:25. Początek czwartej i zarazem ostatniej partii był wyrównany jednak reprezentanci Argentyny dosyć szybko zdobyli przewagę, której nie oddali już do końca odnosząc tym samym swoje drugie zwycięstwo.

Argentyna - Meksyk 3:1 (25:12, 25:19, 17:25, 25:15)

Argentyna: Blanco Costa, Conte, Quiroga, Sole, Pereyra, De Cecco, Gonzalez (libero) oraz Giustiniano, Ocampo, Uriarte, Scholtis

Meksyk: Rangel, Cordova, Contreras, Guerra, Rangel, Tomas, Becerra (libero) oraz Ramirez, Martell, Manzo

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Początek meczu to spokojna gra Amerykanów którzy zdobytej na samym początku przewagi nie oddali do końca seta wygrywając 19:25. Reprezentanci Wenezueli przez niemal całą drugą partię starali się dogonić Amerykanów. Udało im się to dopiero w końcówce. Więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy z Ameryki Północnej, którzy wygrali tę partię 23:25. Trzeciego seta ponownie jak dwa poprzednie lepiej rozpoczęli reprezentanci USA. Tym razem nie oddali jednak swojej przewagi wygrywając tym samym w całym meczu 0:3.

Wenezuela - USA 0:3 (19:25, 23:25, 19:25)

Wenezuela: Valera, Diaz, Marquez, Tejeda, Ereu, Cedano, Silva (libero) oraz Arias, Briceno, Carrasco

USA: Rooney, Lee, Priddy, Stanley, Hansen, Holt, Lambourne (libero) oraz Lotman, Winder , Holmes