Zawiła sytuacja biało-czerwonych, Rosjanie i Serbowie mkną po medal z prędkością światła - po czwartym dniu MEJ

Sytuacja w obu grupach mistrzostw Europy juniorów wydaje się być z każdym dniem coraz bardziej skomplikowana. W najlepszym położeniu znajdują się obecnie Rosjanie i Serbowie, lecz dopiero ostatnia kolejka spotkań zadecyduje o tym, które ekipy będą się biły o medale, a którym na pocieszenie pozostanie walka o miejsca 5-8.

Czwarty dzień rywalizacji w mistrzostwach Starego Kontynentu przyniósł polskim juniorom porażkę z reprezentantami Niemiec. Polacy byli zdecydowanie słabsi od swoich przeciwników, przez co ich los w turnieju nie leży już tylko i wyłącznie w ich rękach. Aby myśleć o awansie do kolejnej fazy turnieju, muszą pokonać faworyzowaną Sborną i jednocześnie trzymać kciuki za korzystne wyniki w pozostałych spotkaniach, bowiem o strefie medalowej myślą też Niemcy, Holendrzy oraz Belgowie. Wszystkie cztery wymienione teamy mają na swoim koncie po 6 oczek, więc o wszystkim zadecydują ostatnie konfrontacje. Szczególnie rozbudzone apetyty na wyjście z grupy na jednej z pierwszych dwóch lokat mogą mieć Pomarańczowi, których czeka w czwartek potyczka z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie. My zaś trzymamy kciuki za podopiecznych Grzegorza Rysia, którzy spróbują sprostać niebywale trudnemu zadaniu, jakim będzie pokonanie silnych Rosjan.

Grupa I (Bobrujsk):

Rosja - Turcja 3:0 (25:19, 27:25, 25:17)

Holandia - Belgia 1:3 (22:25, 25:22, 16:25, 22:25)

Niemcy - Polska 3:0 (25:23, 25:16, 25:15)

Tabela grupy I

<b>M.<b> <b>Zespół</b> <b>Mecze</b> <b>Punkty</b> <b>Sety</b> <B>Ratio set</b> <B>Małe punkty</b> <B>Ratio małe pkt</b>
1Rosja4:0812:34.000347:2981.164
2Niemcy2:268:71.143335:3201.047
3Holandia2:268:71.143316:3360.940
4Belgia2:267:71.000311:3250.957
5Polska2:267:90.778340:3281.037
6Turcja0:443:120.250305:3470.879

W drugiej grupie okoliczności wydają się być równie frapujące. Czwarty dzień zaowocował wiktoriami drużyn z Serbii, Białorusi oraz Bułgarii. Nie przewróciło to wprawdzie tabeli do góry nogami, lecz znacząco urozmaiciło sytuację, której obraz pozwala domniemywać, iż szczególnie zacięta walka zostanie w czwartek stoczona o miejsce premiowane możliwością walki o lokaty 5-8. Z pewnością białoruscy kibice chcieliby zobaczyć w tym gronie swoich ulubieńców, którzy dołączyli do gry o stawkę za sprawą zwycięstwa nad Trójkolorowymi. Najbardziej interesującym meczem przedostatniego dnia fazy grupowej mistrzostw był jednak pojedynek Serbów i Hiszpanów, który zakończył się wygraną Plavich 3:2.