LM: Wykorzystają szansę? - przed meczem Panathinaikos Ateny - Jastrzębski Węgiel

Tylko zwycięstwo bez straty seta umożliwi Jastrzębskiemu Węglowi awans do następnej rundy Ligi Mistrzów. Awans, który po trzech pierwszych meczach wydawał się być nierealny. Czy jastrzębianie wykorzystają w Grecji nadarzającą się okazję?

Sytuacja w grupie E jest mocno skomplikowana. Jastrzębski Węgiel legitymuje się 7 punktami i bilansem setów 8:13. Panathinaikos Ateny ma z kolei 8 oczek oraz stosunek setów 9:9. W pierwszym meczu Grecy pokonali brązowych medalistów mistrzostw Polski 3:1, lecz zwycięstwo JW w takim stosunku nic im nie da. Kluczowy w tym momencie bilans setów będzie działał na niekorzyść drużyny Roberto Santilliego. Jastrzębianie muszą się mieć także na baczności, bowiem przegrywając w Atenach nie tylko pozbawią się możliwości dalszej gry w LM, ale także mogą utracić 3. miejsce, premiowane występami w Puchare CEV. Czająca się za plecami włoska Copra podejmie tego samego dnia siatkarzy z Friedrichshafen.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Panathinaikosem Ateny inaugurowało tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. W wypełnionej po brzegi hali lodowiska Jastor jastrzębianie sprawili swoim kibicom niemiłą niespodziankę. Mimo znacznych osłabień rywala (brak Agameza, Christofidelisa, Hatziantoniou i Pantaleona), nie potrafili zwyciężyć, ostatecznie przegrywając 1:3.

Po ubiegłotygodniowym triumfie nad Coprą, podopieczni trenera Santilliego powrócili do ligowej rzeczywistości. Przed własną publicznością pokonali Jadar Radom, nie tracąc ani jednego seta. W środę nie będzie już tak łatwo, bowiem po przeciwnej stronie siatki ujrzymy takich tuzów siatkówki jak Paweł Zagumny czy Guillaume Samica, który przed rokiem reprezentował barwy JW.

- Szanse na awans do kolejnej rundy są na pewno duże. To jednak nie zależy tylko od nas. My musimy w Atenach wyjść na boisko, walczyć i wygrać. Trzeba będzie także poczekać co wydarzy się w drugim meczu naszej grupy - mówił po meczu z CoprAtlantide Piacenza Sebastian Pęcherz. Przyjmujący JW nie wiedział jeszcze wtedy jak zakończy się drugie spotkanie w grupie E, gdzie Panathinaikos Ateny został rozgromiony na wyjeździe przez Vfb Friedrichshafen. Ten wynik z całą pewnością ucieszył kibiców i zawodników śląskiego zespołu. Czy radość na twarzach siatkarzy z Jastrzębia zagości również po meczu z bałkańskim rywalem?

Pojedynek pomiędzy Panathinaikosem Ateny a Jastrzębskim Węglem odbędzie się w środę 20 stycznia o godzinie 18.00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Tabela grupy E Ligi Mistrzów

<b>Lp</b> <b>Drużyna</b> <b>M</b> <b>Z</b> <b>P</b> <b>Sety</b> <b>Bilans</b> <b>Pkt</b>
1 Vfb Friedrichshafen 54114:4444:3849
2 Panathinaikos Ateny5329:9414:4308
3 Jastrzębski Węgiel 5238:13460:4927
4 CoprAtlantide Piacenza 5147:12421:4336