Serie A2: Pallavolo Padova Kubiaka w końcu przerwała złą passę

Dobrze w nowy rok weszła ekipa Pallavolo Padovy z Michałem Kubiakiem w składzie. Zespołowi Lorenzo Bernardiego udało się przerwać złą passę i w końcu wygrać po czterech porażkach z rzędu. Na boisku ponownie pojawił się też Michał Kubiak, który przechodzi jeszcze rehabilitację po kontuzji.

Siatakrze Pallavolo Padovy, podobnie jak tydzień wcześniej, bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie pierwszej kolejki rundy rewanżowej. Zaczęli je nawet lepiej niż ostatni pojedynek, bo wygrali dwa sety do 16 i 13. Ale podobnie jak wówczas, kolejne dwie odsłony padły łupem rywali. Tym razem jednak podopieczni Lorenzo Bernardiego nie popełnili błędu sprzed siedmiu dni i zachowali zimną krew do końca. Tym samym triumfowali 15:13 w tie-breaku i 3:2 w całym meczu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Pallavolo Padovy był Francesco De Marchi, który zdobył dla swojego zespołu 23 punkty przy 49-proc. skuteczności w ataku.

Michał Kubiak pojawił się na parkiecie w każdym z setów, jednak na razie wchodzi tylko na zmiany. Polak zapisał na swoim koncie 5 punktów, w tym trzy bloki. Jego przyjęcie stało na poziomie 45 proc. (pozytywne) i 27 proc. (perfekcyjne). Dostał 13 piłek do ataku, ale skończył jedynie 23 proc. z nich. Niemniej nie zapominajmy, że rehabilitacja Michała Kubiaka jeszcze trwa - Polak ma nadzieję wrócić do pełni zdrowia w ciągu najbliższego tygodnia.

Wyniki 1. kolejki rundy rewanżowej Serie A2:

Zinella Bologna - Nava Gioia del Colle 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)*

Bcc Nep Castellana Grotte - Codyeco Santa Croce 3:2 (26:24, 23:25, 23:25, 25:7, 15:10)

Pallavolo Padova - Marcegaglia Ravenna 3:2 (25:16, 25:13, 21:25, 20:25, 15:13)

Edilesse Cavriago - Città di Castello Pallavolo 3:1 (21:25, 25:21, 25:18, 25:13)

Bassano Volley - Quasar Massa Versilia 2:3 (25:23, 27:29, 25:23, 21:25, 11:15)

Canadiens Mantova - M. Roma Volley 0:3 (21:25, 23:25, 21:25)

Katay Geotec Isernia - Samgas Crema (25:23, 18:25, 25:20, 20:25,

Pauzuje: Globo Banca Popolare del Frusinate Sora