Wpadka Chinek. Brazylia górą w hicie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Brazylii
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Brazylii

Już w trzecim spotkaniu reprezentacja Chin doznała porażki, bowiem niespodziewanie pokonała ją Kanada (3:1). W nocnym hicie bez podstawowych siatkarek Brazylijki pokonały Amerykanki 3:1.

Reprezentacja Chin zainaugurowała zmagania w Lidze Narodów kobiet od zwycięstw z Koreą Południową i USA. Azjatki były również faworytem kolejnego spotkania, w którym ich przeciwniczkami były siatkarki z Kanady.

Dość niespodziewanie Kanada udanie zainaugurowała starcie, zwyciężając 25:22. Co prawda Chinki odpowiedziały w kolejnej partii (25:20), ale na więcej nie było je stać. Mimo wyrównanych setów w kolejnych Kanadyjki triumfowały 25:23 i 25:22. Tym samym ostatecznie odniosły niespodziewaną wygraną.

W nocy natomiast odbył się hit, w którym Brazylijki zmierzyły się z Amerykankami. Po dwóch pierwszych setach zapowiadało się na dość łatwy triumf siatkarek z Ameryki Południowej za sprawą zwycięstw 25:22 i 25:16.

Do przełomu doszło jednak w trzeciej partii, ponieważ Amerykanki triumfowały 25:18 i złapały kontakt z rywalkami. Jednak do tie-breaka nie udało im się doprowadzić, ponieważ Brazylijki w czwartym secie zwyciężył 25:19.

Liga Narodów Kobiet:

Chiny - Kanada 1:3 (22:25, 25:20, 23:25, 22:25) Brazylia - USA 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:19)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty