Fantastyczne spotkanie ekipy z Wrocławia. Faworytki na łopatkach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki #VolleyWrocław
Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki #VolleyWrocław

Siatkarki KGHM #VolleyWrocław rozegrały znakomite spotkanie i rozbiły u siebie w trzech setach zawodniczki Grota Budowlanych Łódź. Pokaz ogromnych możliwości dała atakująca Julia Szczurowska, która zdobyła łącznie 22 punkty.

Na zakończenie przedostatniej, 21. kolejki Tauron Ligo KGHM #VolleyWrocław zmierzył się u siebie z Grotem Budowlanymi Łódź. Patrząc na tabelę, w roli faworytek należało stawiać przyjezdne. Łodzianki mają też na koncie udane występy w europejskich pucharach i są już pewne walki w fazie play-off. Na tym etapie rywalizacji nie zaprezentują się z kolei wrocławianki, które walczyły o zakończenie fazy zasadniczej w jak najlepszy sposób.

Gospodynie zanotowały mocny początek. Przy serii zagrywek Anny Bączyńskiej, która popisała się trzema asami, odskoczyły na 7:0. Rywalki wybudziły się z początkowego letargu i z czasem były o krok od wyrównania. Wrocławianki nie dały się dogonić i utrzymały przewagę.

U progu decydującej fazy seta odskoczyły nawet na siedem "oczek", a punktowy blok Anny Lewandowskiej dał im prowadzenie 20:13. Przyjezdne nie zdołały już powalczyć i zniwelować straty, a as serwisowy Gabrieli Ponikowskiej dał miejscowym zwycięstwo 25:19.

Początek drugiej odsłony pozwalał myśleć, że obraz tego spotkania ulegnie zmianie. Gospodynie szybko rozwiały jednak nadzieje rywalek. Po błędzie Eweliny Wilińskiej odskoczyły na trzy punkty. Sześciopunktowa seria i skuteczny atak Julii Szczurowskiej pozwolił wrocławiankom odskoczyć na 14:7. Łodzianki były bezradne i próżno było szukać w nich energii oraz chęci do gry. Zawodniczki Michala Maska kontynuowały z kolei koncertową grę, która pozwoliła im wygrać partię do 16.

Trzeci set miał bliźniaczy przebieg. W miarę wyrównany początek, po którym gospodynie zaczęły budować przewagę. Siedmiopunktowa seria zakończona zepsutym atakiem Weroniki Sobiczewskiej pozwoliła im uciec na 11:5. Kolejne minuty mijały, a sytuacja na parkiecie nie ulegała zmianie.

Kolejne punktowe zbicie Szczurowskiej dało im prowadzenie 17:8, co zapowiadało szybki koniec spotkania. Łodzianki zdołały jeszcze powalczyć i zniwelowały część strat, ale na tym się skończyło. Wrocławianki po ataku Kingi Stronias cieszyły się ze zwycięstwa 25:20 i zasłużonego triumfu 3:0.

KGHM #VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

#Volley: Bączyńska, Szczurowska, Ponikowska, Lewandowska, Stronias, Muhlsteinova, Pawłowska (libero) oraz Stancelewska, Chorąża

Budowlani: Lisiak, May, Bjelica, Wilińska, Różyńska, Blagojević, Łysiak (libero) oraz Pol, Mitrović, Łazowska, Sobiczewska, Kukulska

MVP: Lucie Muhlsteinova

Źródło artykułu: WP SportoweFakty