Kolejne trudne zadanie przed tarnowiankami. Przyjedzie rozpędzona ekipa z Łodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów

W Tarnowie zainaugurowana zostanie 3. kolejka Tauron Ligi. Grupa Azoty Akademia podejmie rozpędzone Grot Budowlane Łódź, które jeszcze nie przegrały meczu. Natomiast rywalki wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo.

Nastroje w Tarnowie nie są najlepsze. Na starcie sezonu Grupa Azoty Akademia zmierzyła się u siebie z #VolleyWrocław i przegrała to spotkanie po tie-breaku. Następnie musiała uznać wyższość Grupa Azoty Chemika Police.

Z kolei fenomenalnie sezon rozpoczęły siatkarki Grot Budowlanych Łódź. W dwóch pierwszych meczach pewnie zwyciężyły i nie straciły nawet seta. A to zasługuje na uwagę, bo na inaugurację zmierzyły się w derbach z ŁKS-em Commercecon, który broni tytułu mistrza Polski.

Stąd też zespół gości przyjedzie do Tarnowa w roli faworyta. I to zdecydowanego, bo w swojej historii jeszcze nigdy nie przegrał meczu z tym rywalem, a stoczył trzy takie pojedynki - wszystkie w poprzednim sezonie. W Pucharze Polski łodzianki wygrały 3:0, natomiast w lidze 3:2 u siebie i 3:1 na wyjeździe.

Najbliżej zwycięstwa Grupa Azoty Akademia była w Łodzi, ale tym razem będzie rywalizować u siebie. Tam w dwóch starciach ugrała dotychczas tylko jednego seta i na ten moment trudno przewidywać, że w czwartek ugra coś więcej.

Warte odnotowania jest również to, że gospodynie na zwycięstwo w oficjalnym meczu czekają od... 23 stycznia, czyli blisko 9 miesięcy! Z kolei Grot Budowlane, biorąc pod uwagę poprzedni sezon, mają na koncie pięć wygranych z rzędu. Inny wynik niż triumf łódzkiej ekipy będzie sporą sensacją.

Tauron Liga, 3. kolejka:

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Grot Budowlani Łódź, godz. 17:30 (transmisja w Polsacie Sport)

Przeczytaj także: Czeka go długa przerwa. Duże problemy mistrza świata

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Grupa Azoty Akademia Tarnów sprawi sensację?