Wystarczyły dwa mecze. Polki z awansem na mistrzostwach świata!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski U-19
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski U-19

Reprezentacja Polski kobiet U-19 potrzebowała dwóch meczów, żeby awansować do 1/16 finału mistrzostw świata. Nasze siatkarki bez straty seta ograły Koreę Południową.

W pierwszym dniu rywalizacji w mistrzostwach świata siatkarek U-19 reprezentacja Polski kobiet pokonała Meksyk 3:1. A z uwagi na to, że w pierwszej fazie awans uzyskują 4 drużyny, Biało-Czerwone potrzebowały jeszcze jednego zwycięstwa.

W drugim spotkaniu na MŚ Polki zmierzyły się z Koreankami. Rywalki miały za sobą nieudany start, bowiem przegrały z USA. Jednak to Amerykanki były zdecydowanymi faworytkami, a zwyciężyły dopiero po tie-breaku.

Stąd też wydawało się, że Korea Południowa może postawić trudne warunki naszej kadrze. W premierowej odsłonie było tak jedynie fragmentami, bo ostatecznie Biało-Czerwone zwyciężyły 25:19.

Więcej emocji przyniósł drugi set. W nim mimo prowadzenia 23:20 nasze siatkarki do samego końca musiały się martwić o końcowy rezultat, bo rywalki serią punktową doprowadziły do remisu (23:23). Dwie ostatnie akcje należały jednak do Polek.

Kolejna, a zarazem ostatnia partia przyniosła najmniej emocji. Reprezentacja Polski kompletnie rozbiła przeciwniczki z Azji, które dobiły jedynie do granicy 16 punktów. Tym samym Biało-Czerwone zwyciężyły 3:0 i są już pewne awansu do kolejnej fazy MŚ.

Polska - Korea Południowa 3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polki zajmą pierwsze miejsce w grupie?