Pokaz mocy Turcji w hicie Ligi Narodów. Nadal naciska na Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Brazylia - Turcja
Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Brazylia - Turcja

Reprezentacja Turcji wygrała 3:0 z Brazylią w meczu drużyn zajmujących wysokie miejsce w tabeli Ligi Narodów Kobiet. W piątek zwyciężyły również siatkarki z Dominikany oraz Holandii.

Przed rozpoczęciem meczu Brazylia i Turcja miały identyczny bilans siedem wygranych oraz trzy porażki. Drużyna znad Bosforu miała o dwa punkty więcej i dzięki temu znajdowała się na trzecim miejscu w tabeli przez Brazylią. W piątek powiększyła przewagę dzięki efektownemu zwycięstwu 3:0 i ma jeszcze możliwość wyprzedzenia Polski przed zakończeniem części zasadniczej rozgrywek.

Do zaskoczenia doszło w meczu siatkarek z Chin oraz Dominikany. Drużyna z Karaibów zwyciężyła 3:2, choć Chinki dwukrotnie wychodziły na prowadzenie w setach. Caila Gonzalez Lopez zdobyła aż 35 punktów dla Dominikany, a ryzyko podejmowane przez nią i koleżanki z zespołu pozwoliło zdominować Chinki w ataku i w polu serwisowym. Reprezentacja Chin ma za sobą już serię czterech porażek.

Dla odmiany Holandia ma już za sobą cztery zwycięstwa z rzędu. Jedyny pogromca Polek w Lidze Narodów wygrał tym razem 3:1 z wyżej notowaną Japonią. Tylko w trzecim secie Pomarańczowe były gorsze od Azjatek. Holandia osiągnęła kolosalną przewagę 17:2 w bloku. Siedem z tych punktów zdobyła Juliet Lohuis, a po cztery Celeste Plak i Nika Daalderop.

Brazylia - Turcja 0:3 (22:25, 16:25, 22:25)

Chiny - Dominikana 2:3 (25:20, 20:25, 25:22, 20:25, 13:15)

Holandia - Japonia 3:1 (25:22, 25:17, 21:25, 25:20)

16 Korea Południowa 0 12 0 12 3:36

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Turcja stanie na podium Ligi Narodów w 2023 roku?