ME: czas na walkę o medale. Sprawdź, kiedy i z kim zagrają Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / OLIVIER HOSLET / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / OLIVIER HOSLET / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Pięć spotkań i cztery zwycięstwa, to bilans reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwach Europy siatkarek. Biało-Czerwone wywalczyły awans do 1/8 finału z 2. miejsca. Sprawdź, z kim i kiedy teraz zagrają.

W ostatnim meczu fazy grupowej to reprezentacja Polski kobiet była faworytem. Mimo to Ukraina była w stanie powalczyć, o czym świadczy wygrany drugi set. Jednak poza doprowadzeniem do remisu, rywalki nic więcej nam nie zrobiły.

Zwycięstwo 3:1 oznacza, że Polki zajęły drugie miejsce w grupie A. Co prawda do rozegrania pozostał mecz Serbia - Belgia, ale nie zmieni on układu tabeli. Mistrzynie świata zagwarantowały sobie pierwszą lokatę, natomiast ich rywalki będą czwarte. Trzecia pozycja przypadła Ukrainie.

Teraz przed naszymi siatkarkami aż trzy dni przerwy. Takiego czasu na regenerację podczas turnieju jeszcze nie miały. Dopiero w poniedziałek przystąpią do rywalizacji, ale teraz nie będzie już miejsca na błąd.

To właśnie w ten dzień Polki powalczą o awans do ćwierćfinału. Ostatecznego rywala poznają po zakończeniu meczu Turcja - Niemcy, który zaplanowano na czwartek, godzinę 20:00. Pewne jest jednak, że zmierzą się z naszymi zachodnimi sąsiadkami, jeżeli te przegrają. W przypadku zwycięstwa, dojdzie do spotkania z Czechami.

Mecz naszej reprezentacji w 1/8 finału będzie można oglądać w telewizji na kanałach TVP Sport i Polsat Sport. Natomiast darmową relację tekstową przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Przeczytaj także: Popis Magdaleny Stysiak. Polki zakończyły fazę grupową

Źródło artykułu: WP SportoweFakty