Joanna Wołosz i jej ekipa już w półfinale Serie A. Na pozostałe Polki musimy poczekać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz

To było bardzo pewne wejście do najlepszej czwórki. Siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano po raz drugi pokonały w trzech setach E-work Busto Arsizio i awansowały do półfinału ligi włoskiej.

W pierwszym meczu zespół Joanny Wołosz nie pozwolił w żadnym secie zdobyć rywalkom więcej niż 19 punktów. Teraz wydawało się, że będzie podobnie, ale w trzeciej odsłonie doszło do gry na przewagi. Drużyna z Conegliano wygrała jednak 26:24 i całe spotkanie 3:0, dzięki czemu jako pierwsza awansowała do najlepszej czwórki.

Tradycyjnie najlepiej punktującą była Isabelle Haak, która zdobyła 15 oczek, ale warto docenić też występy przyjmujących - Federiki Squarcini, którą wybrano MVP meczu oraz Alexy Gray, która pojawiła się na placu gry w trakcie drugiej partii. Dobry występ zanotowała też Joanna Wołosz. Polska rozgrywająca zdobyła dwa punkty, w tym jeden blokiem.

Kłopoty z zapewnieniem sobie awansu ma Vero Volley Milano Magdaleny Stysiak. Po tym, jak pierwszy mecz z Trasportipesanti Casalmaggiore ekipa z Mediolanu wygrała 3:2, spotkanie numer dwa przegrała w takim samym stosunku. Ba, po dwóch pierwszych setach przegrywała 0:2 i doprowadziła do tie-breaka. Tutaj jednak siatkarki Andrei Pistoli wygrały 15:12, a więc o awansie do półfinału zadecyduje mecz numer trzy w Monzy w niedzielę 23 kwietnia o 20:30.

Stysiak zaczęła mecz w szóstce, ale w drugim secie została zmieniona przez Jordan Thompson. Polka skończyła 8 z 25 ataków i dorzuciła do tego dwa punktowe bloki oraz asa serwisowego.

Przypomnijmy, że w sobotę o 20:30 prowadzona przez Stefano Lavariniego drużyna Igora Gorgonzola Novara zmierzy się z Reale Mutua Fenera Chieri, czyli drużyną Olivii Różański. Pierwszy mecz w pięciu setach na swoją korzyść rozstrzygnęła ekipa spod Mediolanu i jeśli wygra u siebie drugi mecz, awansuje do półfinału.

Wyniki 1/4 finału Serie A kobiet:

E-work Busto Arsizio - Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (15:25, 19:25, 24:26)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2-0 dla Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Trasportipesanti Casalmaggiore - Vero Volley Milano 3:2 (30:28, 25:18, 20:25, 23:25, 15:12)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-1.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Vero Volley Milano awansuje do pólfinału Serie A?