Joanna Wołosz MVP "polskiego" meczu w Serie A. Ekipa Magdaleny Stysiak bez wygranego seta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / foto Santi / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Materiały prasowe / foto Santi / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano pewnym krokiem zmierza po zwycięstwo w fazie zasadniczej. W 21. kolejce włoskiej Serie A ekipa Joanny Wołosz pokonała na wyjeździe Vero Volley Milano Magdaleny Stysiak 3:0.

To był najciekawiej zapowiadający się mecz tego weekendu. Ekipa z Mediolanu chciała jeszcze spróbować zaatakować drugą lokatę w tabeli, ale musiała urwać punkty liderkom z Conegliano. Ta sztuka jednak się nie powiodła. Vero Volley przegrał do 23, 15 i 23. MVP spotkania wybrano rozgrywającą mistrzyń Włoch Joannę Wołosz.

Niezły występ zanotowała też po drugiej stronie siatki skrzydłowa Magdalena Stysiak. Reprezentantka Polski nie zaczęła meczu w podstawowej szóstce, ale pojawiała się na boisku w pierwszej i drugiej partii. Trzecią zaś rozpoczęła już w wyjściowym składzie. W całym meczu zdobyła 10 punktów - wszystkie atakiem przy 50-procentowej skuteczności.

Kolejne wymagające spotkanie ma za sobą Monika Gałkowska. Jej drużyna - Bartoccini-Fortinfissi Perugia przegrała jednak u siebie z Cuneo Granda S.Bernardo 2:3. Polka zagrała całe spotkanie i zdobyła 25 punktów, kończąc 20 z 43 ataków, czterokrotnie blokując i posyłając jednego asa serwisowego. Drużyna z Perugii jest dwunasta w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Punktów do tabeli potrzebnych do utrzymania nie udało się zdobyć siatkarkom Wash4green Pinerolo, które przegrały u siebie z E-work Busto Arsizio 1:3, choć pierwszego seta wygrały do 16. W trzech kolejnych uległy jednak do 20, 21 i 22. Martyna Grajber rozegrała w barwach gospodyń całe spotkanie i mogła pochwalić się pozytywnym przyjęciem na poziomie 86 procent, a także 10 zdobytymi oczkami.

Powodów do radości po tej kolejce nie ma z pewnością także Olivia Różański. Polska przyjmująca zaliczyła tylko epizodyczny występ w starciu z Savino Del Bene Scandicci, a jej ekipa - Reale Mutua Fenera Chieri - uległa wiceliderkom w trzech setach.

Wyniki 21. kolejki Serie A kobiet:

Wash4green Pinerolo - E-work Busto Arsizio 1:3 (25:16, 20:25, 21:25, 22:25)

Savino Del Bene Scandicci - Reale Mutua Fenera Chieri 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

Bartoccini-Fortinfissi Perugia - Cuneo Granda S.Bernardo 2:3 (25:22, 26:24, 17:25, 23:25, 10:15)

CBF Balcducci HR Macerata - Trasportipesanti Casalmaggiore 1:3 (25:21, 18:25, 10:25, 17:25)

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Volley Bergamo 3:1 (25:22, 25:11, 17:25, 25:12)

Vero Volley Milano - Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (23:25, 15:25, 23:25)

Il Bisonte Firenze - Igor Gorgonzola Novara rozegrany zostanie w poniedziałek 6 marca o 18:30