Koniec zwieńczył dzieło. Efektowny set Polski (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Bartosz Kurek serwuje w meczu z Włochami
Twitter / Polsat Sport / Bartosz Kurek serwuje w meczu z Włochami

Reprezentacja Polski rozpoczęła mały finał Ligi Narodów jak nowo narodzona po porażce ze Stanami Zjednoczonymi. Bartosz Kurek zakończył pierwszego seta mocnym akcentem.

Tak Polacy, jak i Włosi przystąpili do meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów po bolesnej porażce w półfinale. Biało-Czerwoni zostali pokonani 0:3 przez Amerykanów, a gospodarze turnieju finałowego przegrali w trzech setach z Francuzami.

Polska rozpoczęła mecz rozpędzona i w pierwszym secie była zdecydowanie lepsza od siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Przeciwnicy tylko na początku stawiali opór, ale im dłużej trwała partia, tym mniej mieli do powiedzenia. Skończyła się ona wynikiem 25:16 dla podopiecznych Nikoli Grbicia.

Ostatni punkt w secie dla Polski zdobył Bartosz Kurek. Kapitan reprezentacji potrafi siać spustoszenie swoimi serwisami i przypomniał o tym Włochom. Gospodarze nie poradzili sobie w odbiorze i piłka uciekła im poza boisko.